Devlet, Kimsesizleri Soğukta Sokakta Bırakmıyor

Devlet, Kimsesizleri Soğukta Sokakta Bırakmıyor
Yayınlama: 26.12.2021
A+
A-

Ordu Valiliği, soğuk kış akşamlarında kalacak yer bulamayan garip ve kimsesizlere devletin şefkatini ve merhametini göstermeye devam ediyor. Vali Tuncay Sonel, devletin kimsesizleri soğukta sokakta bırakmadığını belirtti.

Valilik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Altınordu ilçesindeki bir otelle anlaşma yaparak, barınma sıkıntısı çeken vatandaşların soğuk kış aylarında sokaklarda kalmaması için yer temin etti.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, barınma yerinin yanı sıra garip ve kimsesizlere kıyafet, kahvaltı ve yemek desteği de verildiğini söyledi.

Vali Sonel, beraberinde İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy ile 16 vatandaşın kaldığı otele giderek, onlara ziyarette bulundu.

“Soğuk kış günlerinde zorda kalan vatandaşlarımız için geçen yıl yapmış olduğumuz otellerle anlaşmamızı bu yıl da devam ettiriyoruz” diyen Vali Sonel, ”Bugün itibariyle 16 garip ve zorda kalan  vatandaşımız şu an anlaşma yaptığımız bu otelde konaklamaktadır. Akşam yemeği ile kahvaltıları da  kendilerine veriliyor” şeklinde konuştu.

480 ÖĞRENCİ DE ANLAŞMALI OTELLERDE KALIYOR

Kış akşamlarında sadece zorda kalan vatandaşlar için değil, üniversite okumak için geçen eylül ayında Ordu’ya gelen fakat yurt çıkmayan veya kiralık ev bulamayan 480 öğrenciye de anlaşmalı otellerde kalma imkanı sunulduğunu belirten Vali Sonel, ”Hayırsever iş insanlarımızın da desteklerini alarak Valilik olarak 480 öğrencimizi yurt çıkıncaya ve ev buluncaya kadar 2 ay misafir ederek üniversiteli gençlerimize destek vermiştik. Kış akşamları da zorda ve dışarıda kalan vatandaşlarımız olursa anlaştığımız bu otele gelerek, bu sıcacık ortamda devletimizin şefkatini göreceklerdir” dedi.

Otelde kalan vatandaşlar ise “Allah devletimize zeval vermesin. Bizlere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Burada rahatız.Yemeğimizi alıyoruz. Sıcak yerde yatıyoruz” şeklinde duygularını dile getirdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.