Devir Tasfiye Komisyonu’nda Siyasi “Tasfiye” İması

Devir Tasfiye Komisyonu’nda Siyasi “Tasfiye” İması
MOBİL REKLAM ALANI
25.07.2021
113
A+
A-

Aydın Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz’un Devir Tasfiye Komisyonu’nda Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer’e yönelik siyasi söylemleri tartışma yaratırken, gerginlik Karakoz’un Doç. Dr. Tuncer’den özür dilemesiyle son buldu.

Aydın Vali Yardımcısı ve Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Devir Tasfiye Komisyonu toplantısında Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz’un, siyasi dil kullanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Toplantıda, “2023’te biz iktidara gelince bu toplantıları daha sık yapacağız” ifadesini kullanan Karakoz, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer’in, “2023’de iktidarı devralacağız hayali kurarken 2024’de bu toplantıların dışında kalabilirsiniz” tepkisi ile karşılaşmış, gerginlik oluşmuştu.

MAKAMINA GİDEREK ÖZÜR DİLEDİ

Bu konunun basına yansıması üzerine toplantıya başkanlık eden Aydın Vali Yardımcısı Cemal Şahin, “Evrim beyin siyasi söylemi toplantı başlamadan önce, benim bulunmadığım bir ortamda olmuş. Ben toplantıya biraz gecikmeli katılmıştım, benim bulunduğum kısımda böyle bir şey yaşanmadı. Biz, hiç kimseye yönettiğimiz toplantılarda, devlet çatısı altında siyasi söylemde bulundurmayız” açıklamasında bulundu.

Cemal Şahin, toplantı sonrası Karakoz’un, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer’i makamında ziyaret ederek yaşanan gerginlik nedeniyle özür dilediği bilgisine sahip olduklarını da sözlerine ekledi. 

Kaynak: Aydın Denge

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.