Derince’de Planlanan Projelere Vali’den İnceleme

Derince’de Planlanan Projelere Vali’den İnceleme
REKLAM ALANI
27.09.2020
174
A+
A-

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Derince Kaymakamı Cemil Aksak ile birlikte çalışmaların devam ettiği projelerin alanlarına giderek son durumu yerinde inceledi.

İlçe halkına söz verdiği 41 projeyi bir bir hizmete sunan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde kent genelindeki çalışmalar kararlılıkla devam ediyor. Başkan Aygün, gün boyu ilçede çeşitli temaslarda bulunan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Derince Kaymakamı Cemil Aksak ile birlikte çalışmaların devam ettiği Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Araptepe Kentsel Yenileme ve Fatih Spor Kompleksi proje alanlarına giderek son durumu yerinde inceledi. İlk olarak Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı projesinden başlayan programda Başkan Aygün, Vali Yavuz’a yapımı devam eden projenin detaylarını aktardı.

SOSYAL TESİSLER VE KAPALI PAZAR

Kapalı pazar etabı daha önce hizmete açılan proje ile ilgili bilgi veren Başkan Aygün, “Kapalı pazar kısmını hizmete açtığımız projemizde çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal tesislerimizi de tamamlanmasıyla birlikte halkımızın kullanımına sunacağımız projemiz inanıyorum ki ilçemize değer katacak” dedi. Çalışmaların devam ettiği yapının giriş katı pazartesi günleri semt pazarına ev sahipliği yaparken haftanın diğer günleri de otopark olarak hizmet vermeye devam ediyor. Proje kapsamında çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte üst katlarda düğün salonları, nikah ve çok amaçlı salon, bowling salonu, kafeteryalar, kurs merkezleri ve sivil toplum kuruluşlarına ayrılmış alanlar da faaliyetlerine başlayacak.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN MERKEZ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Derince Kaymakamı Cemil Aksak ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı projesinin ardından yapımı devam eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İçerisinde ameliyathane, muayenehane, veteriner odası, eczane ve sosyal alanın bulunduğu idari binanın yer alacağı projeyle ilgili bilgi veren Başkan Aygün, “Bu tesisimizle birlikte yaşanan sorunlara kalıcı bir çözüm üreteceğiz. Sokak hayvanlarının doğal ortamından kopmaması için de merkezimizin üst tarafında bulunan ormanlık alana yerleştirdiğimiz kulübelerde onların yemek ve su ihtiyacını gidereceğiz.” dedi. Vali Yavuz da sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu ve sokak hayvanlarına yeni bir yuva olması amacıyla yapılan proje dolayısıyla Başkan Aygün’ü tebrik etti.

ARAPTEPE KENTSEL YENİLEME PROJESİ

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki incelemelerin ardından Vali Yavuz, Kaymakam Aksak ve Başkan Aygün, Yenikent Mahallesi’nde çalışmaların devam ettiği Araptepe Kentsel Yenileme proje alanına gitti. Kentsel yenileme projesine önem verdiklerini belirten Başkan Aygün, “Projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgemize depreme dayanıklı, kapalı otoparkı bulunan, yeşil alanlara sahip, modern binalar kazandıracağız” dedi. Örnek proje olarak nitelendirilen ve yaklaşık 30 bin m² büyüklüğündeki alanda devam eden kentsel yenileme ile birlikte bölgeye 428 daire ve 7 işyerinden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa edilecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla Araptepe mevkiindeki proje alanında hak sahiplerine yeni daireleri teslim edilecek.

FATİH MAHALLESİ SPOR KOMPLEKSİ

Vali Yavuz, Kaymakam Aksak ve Başkan Aygün’ün ilçedeki son durağı ise yapımı devam eden Fatih Mahallesi’ndeki Spor Kompleksi oldu. Bölgede tesisleşme noktasında çok önemli bir eksikliği giderecek Fatih Spor Kompleksi ile ilgili Vali Yavuz ve Kaymakam Aksak’a bilgi veren Başkan Aygün, 700 m2 inşaat alanına sahip projede 2 katlı sosyal tesis, halı saha, kafe, seyirci alanı, çok amaçlı salon ve eğitmen odalarının yer alacağını belirtti. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da ilçe genelinde projelerin hızla devam ettiğini belirterek  “Belediye Başkanımız Zeki Aygün’ün başarılı proje ve hizmetlerini görmekten büyük bir memnuniyet duyduk. Başkanımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.