Demiryollarının En Uzun Tünelinde Çalışmalar Tam Gaz

Demiryollarının En Uzun Tünelinde Çalışmalar  Tam Gaz
Yayınlama: 13.10.2021
A+
A-

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Bahçe-Nurdağı arasında süren demiryolu tünel çalışmalarını incelemede bulundu. Vali Yılmaz, Türkiye’nin demiryollarının en uzun tünelinin olan bu alanda çalışmaların 2022’de biteceğini müjdeledi.

Vali Erdinç Yılmaz, Mersi, Adana, İncirlik, Osmaniye ve Gaziantep illerini birbirini bağlayacak hızlı demiryolu projesi kapsamında yapımı devam eden Bahçe-Nurdağı (Fevzipaşa varyantı) çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Yılmaz’ın incelemelerinde Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı ve Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz da yer aldı. Vali Yılmaz, incelemeleri sırasında Proje Müdürü Ferhat Yüksekkaya’dan bilgi aldı. 

33 KİLOMETRE 17’YE DÜŞECEK

Proje kapsamında yapımı devam eden her biri 10 kilometre uzunluğunda olan çift tüplü tünelden ilkinin tamamının, ikinci tünelde ise 3 kilometrelik bölümün tamamlandığını söyleyen Yüksekkaya, işin yüzde 70’nin tamamlandığını kaydetti. 

Fevzipaşa varyantının tamamlanması ile 33 kilometre olan mevcut güzergâhın 17 kilometreye düşeceğini belirten Yüksekkaya, 2022 yılsonunda projenin tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti. 

VALİ YILMAZ: “BÜYÜK BİR YATIRIM”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, yapımı devam eden bu büyük projenin Osmaniye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ederek, şunları kaydetti:

“Bahçe ilçemizde yapımı devam eden Bahçe-Nurdağı varyantı hızlı tren tünelinin çalışmalarının yapıldığı alandayız. Bu gerçekten büyük bir yatırım, büyük bir proje. Proje, başarıyla devam ediyor. Bu işin yüklenici firmasına, teknik elemanlarına, çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmalar 2022 yılının sonunda bitecek. 

Burası tamamlandığında demiryollarının tünel ağı içindeki en uzun tüneli olacak ve bu devlet demiryollarının altyapısının güçlenmesinde çok ciddi bir katkı sağlamış olacak. Bu tünel tamamlandığında ve hızlı trenler çalışmaya başladığında çok daha kolay, rahat ve konforlu bir ulaşıma kavuşmuş olacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.