Dedesi hizmetli babası koruma olduğu ilçeye kaymakam oldu!

Dedesi hizmetli babası koruma olduğu ilçeye  kaymakam oldu!
MOBİL REKLAM ALANI
30.03.2021
569
A+
A-

Aydın’da 26 yaşındaki Furkan Alpay dedesinin hizmetli, babasının koruma olduğu Sultanhisar ilçesinde kaymakam oldu. Alpay’ın çocukluk hayali gerçek oldu.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesi kaymakamı 26 yaşındaki Furkan Alpay’ın çocukluk hayali gerçek oldu. Alpay’ın kaymakam olduğu Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde dedesi kaymakam hizmetlisi, babası da kaymakam koruması olarak görev yapıyordu. Kaymakam Furkan Alpay çocukluk yıllarından beri hayalini kurduğu mesleğini icra etmeye başladı. İlçede oldukça çok sevilen 26 yaşındaki Kaymakam Furkan Alpay, mesaisinin önemli bir kısmını halkın arasında geçiriyor.  

Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ediyorum

Dedesinin kaymakam hizmetlisi, babasının da kaymakam koruması olmasından dolayı çocukluk hayalinin kaymakamlık olduğunu belirten Sultanhisar Kaymakamı Furkan Alpay, “Dedem Mustafa Alpay Erzurum İspir Kaymakamlığı’nda hizmetli idi. Babam Selami Alpay 1994-1999 yılları arasında Erciş Kaymakam koruması idi. Çocukluğumda en büyük hayalim kaymakam olmaktı. Şu anda bu hayalime ulaştım ve halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ediyorum” dedi. 

Çocukluktan beri kaymakamlığa ilgim büyüktü

Erzurum Milletvekili Selami Altınok ve Kaymakam Albay

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erciş Kaymakamlığı görevini yürütürken o dönem çocuk olan ve bugün Sultanhisar Kaymakamlığını yürüten Furkan Alpay ile çekilmiş fotoğrafını paylaşarak başarı dileklerini sundu. Kaymakamlık hayalinin Selami Altınok’u tanıması ile başladığını belirten Furkan Alpay, “Dedemin kaymakam hizmetlisi olması, babamın da kaymakam koruması olması nedeniyle kaymakamlığa ilgim büyüktü. Hatta Selami Amca, benimle ilgilenirdi. Ben kaymakam olduktan sonra bu fotoğrafı paylaşarak başarı dileklerini sunmuş. Oldukça da duygulandım” diyerek meslek büyüklerini örnek alarak görevini en iyi şekilde yürütmeye çalıştığını belirtti.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.