Cumhurbaşkanı Tatar’dan Kıbrıs Gazilerine Anlamlı Ziyaret

Cumhurbaşkanı Tatar’dan Kıbrıs Gazilerine Anlamlı Ziyaret
REKLAM ALANI
11.09.2021
76
A+
A-

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Kütahya Valisi Ali Çelik, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın kahraman gazileriyle bir araya geldiler.

20 Temmuz 1974 sabahı Türk askerinin Kıbrıs’a ayak basmasıyla adanın tarihinin değiştiğini belirten Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Her zaman bizim yüreğimizin baş tacısınız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Sizlerin adaya ayak basmasıyla tarihimiz değişmiş, Kıbrıs Türk halkı bağımsızlık ve özgürlüğüne kavuşmuştur. Böyle bir muhabbet gününde sizlere bir kez daha minnet duygularımı ifade ediyorum; çünkü bir millet olmanın en önemli boyutunda yüreğiyle, vatan sevgisiyle, her noktada verilen görev icabı şehit olmak pahasına kendisini ortaya atan o cesaret, fedakârlık, kahramanlık sizde vardı. 20 Temmuz sabahı kahramanlarımızın adaya ayak basmasıyla bağımsızlık, özgürlük ve şimdi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile selametle yolumuza devam ediyoruz. Bunları unutmak mümkün değildir” dedi.

Programa; AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul ile yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs gazileri ve protokol üyeleri katıldı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.