Düş Kutusu’na Yazılan Dilekler Bir Bir Gerçekleştiriliyor

Düş Kutusu’na Yazılan Dilekler Bir Bir Gerçekleştiriliyor
Yayınlama: 08.12.2021
A+
A-

Tunceli’nin Hozat Kaymakamlığı, “Çocukların Düşü Hozat’ın Gülüşü” projesi ile çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Hozat Kaymakamlığı, başlatmış olduğu projeyle  çocukların hayallerine dokunarak hayatlarında unutamayacakları anlara ortak olmak istiyor. 

Düş Kutusu’na dileklerini atan Hozatlı çocuklardan Anıl ve Berkin’in hayalleri de Hozat Kaymakamı Melih Aydoğan’ın talimatı, Aydoğan’ın eşi Ceren Aydoğan’ın katıldığı etkinlikle gerçekleştirildi. Ceren Aydoğan’ın katılımıyla ilçe merkezindeki Çaytaşı ve Kalecik köylerinde yaşayan Anıl ile Berkin’in evlerine Kaymakamlık tarafından ziyaret düzenlendi.

Burada çocuklara Düş Kutusu’na yazarak attıkları dilekler oyuncak araba, meyve suyu sıkacağı ve tost makinesi hediye edilirken, günün anısına yaş pasta kesilerek mumlar üflendi.

Hozat Kaymakamlığı, çocukları mutlu eden bu etkinliğe ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Devletimizin şefkatini ve merhametini hissettirmek ve dezavantajlı çocuklarımızın yanında olduğumuzu göstermek adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.