CHP’li Salıcı’dan HDP ve Seçim Değerlendirmesi

CHP’li Salıcı’dan HDP ve Seçim Değerlendirmesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.01.2022
51
A+
A-

CHP Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, HDP ile herhangi bir birlikteliklerinin olmadığını, seçimlerde Diyarbakır ve Van’dan milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.

Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir” programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, siyasi gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Salıcı, yapılacak seçimleri kazanacaklarını iddia ederken, HDP ile beraber olmadıklarını, buna rağmen Diyarbakır’dan da Van’dan da milletvekili çıkaracaklarına inandıklarını söyledi.

“BERABER SEÇİME GİRMİYORUZ”

Salıcı, televizyondaki programda şu ifadeleri kullandı:

“Millet İttifakı’na çok etkisi olmaz. HDP’nin ayrı bir şekilde seçime gireceğini Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ağzından ifade edildi. Biz beraber değiliz, beraber olmadığımızı biz de anlatıyoruz, HDP de anlatıyor. 

İktidar şunu yapmaya çalışıyor; HDP ile CHP’yi ya da HDP ile İYİ Parti’yi yan yana gösterme çabasından bir siyasi sonuç bekliyor. Algı operasyonu yürütüyor. HDP zaten Millet İttifakı’nın dışında. HDP’nin başka partilerle görüşüyor olması bizi etkilemez.

CHP’nin bir süreden beri Doğu ve Güneydoğu’da oyları düşüktü. Biz oylarımızı orada artırmak istiyoruz. İktidar olmak istiyoruz. Bazı illerde çok düşük oy alıyorsanız iktidarınızı pekiştirecek bir şey olmaz. Bir Doğu Masası oluşturduk. PM üyelerimiz, milletvekilerimiz, partide önde gelen arkadaşlarımız 24 ile gidiyorlar, orada kanaat önderleriyle görüşüyorlar. CHP’ye mesafeli duran kanaat önderleriyle görüşüyor. Vatandaşla CHP arasında sıcak ilişki kurmaya çalışıyor. Sayın Genel Başkanımız da gidiyor o bölgeye. CHP’nin Diyarbakır, Van’da milletvekili çıkaracak noktaya geldiğini göreceksiniz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.