Çaycuma’da Hedef: Kütüphanesiz Okul Kalmasın

Çaycuma’da Hedef: Kütüphanesiz Okul Kalmasın
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.12.2021
56
A+
A-

Zonguldak Çaycuma ilçesi Kaymakamı Muharrem Coşgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi için okullarda açılış gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi çalışmaları kapsamında hazırlıkları tamamlanan Nebioğlu Ortaokulu, Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulu ve Kerimler Boyacıoğlu kütüphanelerinin açılışları gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışına Kaymakam Muharrem Coşgun, Nebioğlu Belediye Başkanı Ali Özdal, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Muharrem Yol, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla kurdele kesimi yapılarak kütüphane okulla kazandırıldı.

Ardından ilçeye bağlı Adaköy İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirildi. Kaymakam Coşgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Baş tarafından Adaköy İlkokulu’na yaptıkları katkılarından dolayı Avukat Özer İncegül, Hakan Verim ve Sanem Duyguoğlu’ na plaket takdim edildi.

Adaköy İlkokulu’nda kurulan ‘Okul Botanik Atölyesi’nin bahçesinde Kaymakam Coşgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Baş, fideleri toprakla buluşturarak elleriyle marul tohumu dikti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.