Çanakkaleli Gençler Atalarının İzinde

Çanakkaleli Gençler Atalarının İzinde
REKLAM ALANI
09.05.2022
21
A+
A-

Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde Samsun Turu” etkinliği başladı.

Kordon Boyu’ndaki Troya Atı önünde bir araya gelen bisikletçileri burada Vali İlhami Aktaş karşıladı.

Platform üyelerinden bin 100 kilometre sürecek etkinlik hakkında bilgi alan Aktaş, kendilerine başarı dileğinde bulundu.

Bisiklet Platformu Gönüllüsü Doğancan Çetin, gazetecilere, 10 günde 1100 kilometre pedal çevirerek Samsun’a ulaşacaklarını söyledi.

Fotoğraf bilgisi: Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde Samsun Turu” etkinliği başladı. Kordon Boyu’ndaki Troya Atı önünde bir araya gelen bisikletçileri burada Vali İlhami Aktaş karşıladı. Platform üyelerinden bin 100 kilometre sürecek etkinlik hakkında bilgi alan Aktaş, kendilerine başarı dileğinde bulundu.

Bu turun amacının bisiklet kültürüne, bisiklet ile ulaşıma bir farkındalık getirmek olduğunu belirten Çetin, “Aynı zamanda da Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve minnetlerimizi iletmek için bu turu gerçekleştiriyoruz. Bu turun son 50 kilometresi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıktığındaki kurtuluş yolu olacak. Biz de o kurtuluş yolu içerisinde demir atlarımız ile birlikte Çanakkale’den Samsun’a kadar pedal çevireceğiz.” dedi.

Berfin Bulut ise ilk kez uzun sürüşe çıktığını ifade ederek, “Amacımız atamıza kendi beden gücümüz ile saygımızı, sevgimizi göstermek” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.