‘Çanakkale’de engelli envanterini çıkartalım’

‘Çanakkale’de engelli envanterini çıkartalım’
Yayınlama: 10.05.2019
A+
A-

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından “10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte kentte bulunan engelliler doyasıya eğlendi.

0-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla dün saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Çanakkale Belediye Başkanvekili Kanber Koç, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ersin Fırat, dernekler ve oda temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Özellikle engelli vatandaşların halk oyunu gösterisi alkış toplarken, ilgi ile izlendi.

“Valimiz Orhan Tavlı’ya sesleniyorum”

Düzenlenen etkinlikte konuşan Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Remzi Bolaman, “Valimiz Orhan Tavlı’ya da sesleniyorum. Çanakkale’mizin engelli envanterini çıkartalım.  Bu bir ilk olsun. Mahalle mahalle sokak sokak engellilerimiz nerede nasıl yaşıyor bunu belirleyelim. Biz birbirimize yardımcı olduğumuz sürece dünya daha da yaşanır olur. “Lütfen aileleri uğraştırmayın” Bizler hayata bir sıfır yenik başlıyoruz. Bugün sosyal hayatın içerisinde biz her yerde sizlerle iç içe olmak istiyoruz ama maalesef birçok yerde hakarete maruz kalıyoruz. Dünyanın birçok yerinde Engelliler Haftası kutlanıyor.  Benim için şu anda önemli olan Çanakkale’de yaşayan engellilerimiz. Özellikle şehir içi otobüslerinde öyle engellere maruz kalıyor ki aileler, özellikle anneler, inanın o kadar kahroluyor ki. İnsanlarımız engelli kardeşlerimize hakaretvari davranmaya devam ediyor. Biz Çanakkale’mizin değerlerini birlikte yaşatmak istiyoruz. Ulu Önder Atatürk diyor ki, ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür nesiller ister.’ Son zamanlarda özellikle engelli raporlarında sürekli olanlarda aileler uğraşıyor. Lütfen bu aileleri uğraştırmayın” dedi. Tunahan Ünsal

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.