“Çanakkale, Bu Milletin Silinmez Ön Sözüdür”

“Çanakkale, Bu Milletin Silinmez Ön Sözüdür”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.03.2022
36
A+
A-

Sivas’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılı dolayısıyla şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Vali Ayhan, Türk milletinin bu topraklardan asla silinmeyeceğini belirterek, “Çanakkale, bu milletin silinmez bir ön sözüdür” dedi.

Sivas Tren Garı’ndan tarihi Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden yürüyüşe soğuk havaya rağmen çok sayıda vatandaş katıldı.

Sivas’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılı dolayısıyla şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Çanakkale türküsü ve mehter marşı eşliğinde yaklaşık 3 kilometre yürüyen vatandaşlar, Atatürk Anıtı’nın önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu.

ŞEHİTLER, DUALARLA YAD EDİLDİ

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Vali Salih Ayhan, yürüyüşe katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Bu tür etkinliklerin büyük anlam taşıdığını dile getiren Ayhan, “Soğuk havaya rağmen Çanakkale Zaferi’ni yüreğinizde hissedip yürüyüşe katılmanız gerçekten takdire şayandır. Bin yıldır bu toprakları bize manalı kılan, sevdiren ecdadımızı bir kez daha şükran ve minnetle yad ediyoruz. Çanakkale bu milletin silinmez bir ön sözüdür. Türk milletinin bu topraklardan asla silinemeyeceğinin, özgür ve hür bir şekilde yaşayacağının tescilidir.” diye konuştu.

Program, duanın ardından sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.