Büyük Zafer’i En İyi Anlatan Fotoğraf Yarışması

Büyük Zafer’i En İyi Anlatan Fotoğraf Yarışması
Yayınlama: 13.04.2022
34
A+
A-

Kütahya Valiliği, Büyük Zafer’in 100. yılına özel “Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu” düzenliyor.

Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Dumlupınar Başkomutan Meydan Muharebesi’nin kesin zaferle sonuçlandığı Kütahya’da, Valilik himayesinde Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Şehitleri anmak, fotoğrafın, sosyal medyanın gücünü kullanarak manevi duyguları geliştirmek ve Büyük Zafer’i geleceğe taşımak amacıyla düzenlenen yarışma, dijital, renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile drone fotoğrafı olmak üzere iki kategoride düzenleniyor.

Başvuruların 24 Haziran’da başlayacağı yarışmada kategori birincilerine 10 bin, ikincilerine 7 bin, üçüncülerine ise 5 bin TL ödül ve madalya takdim edilecek. Yarışma kapsamında da ayrıca Şehit Sancaktar Özel Ödülü verilecek. 

YARIŞMA, HERKESE AÇIK

Fotoğrafçılar maratonu, 24,25,26 Haziran tarihleri arasında tarihi alan içerisinde ve şehir merkezinde yapılacak. Alanlar, Kütahya şehir merkezi, Başkomutan Meydan Muharebesi’nin geçtiği Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerindeki şehitlik ile anıtları kapsıyor.

Yarışmanın herkese açık olduğunu söyleyen Vali Ali Çelik, “Fotoğraflarıyla tarihi durdurmak ve geleceğe not düşmek isteyen herkesi, Büyük Zafer’in 100. yılında, kurtuluşun şehri Kütahya’mıza bekliyoruz. 30 Ağustos Zaferi’nin en özel karelerini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na destekleri için teşekkür eden Vali Çelik, Büyük Zafer’in 100. yılına layık bir kutlama için tüm Kütahya’nın iş ve gönül birliği içerisinde çalıştığını söyledi.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye, https://tfsfonayliyarismalar.org/writable/uploads/yarisma-dosyalari/2022-029/2022-029-sartname.pdf adresinden ulaşılabilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.