“Büyük Taarruz’u 100. Yılında Ecdada Yakışır Programlarla Anmak İstiyoruz”

“Büyük Taarruz’u 100. Yılında Ecdada Yakışır Programlarla Anmak İstiyoruz”
Yayınlama: 18.04.2022
A+
A-

Büyük Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla düzenlenen “Zafer Sürüşü” etkinliği kapsamında Afyonkarahisar’a gelen motosiklet tutkunları, Kocatepe’ye çıktı. Vali Gökmen Çiçek, Büyük Taarruz’u 100. yılında ecdada yakışır programlarla anmak istediklerini kaydetti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye Petrolleri ve Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) destekleri, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün organizasyonuyla Türkiye’nin farklı illerinden kentte gelen motosiklet tutkunları, Kocatepe’de buluştu.

Fotoğraf bilgisi: Büyük Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla düzenlenen “Zafer Sürüşü” etkinliği kapsamında Afyonkarahisar’a gelen motosiklet tutkunları, Kocatepe’ye çıktı. Vali Gökmen Çiçek (solda) ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek (sol 2) Anıtpark önündeki törene katıldı.

Motosiklet tutkunları ilk olarak Şuhut ilçesinde bulunan Atatürk evini ziyaret etti.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Anıtpark önündeki törende 100 yıl önce Kocatepe’de amansız bir mücadelenin olduğunu söyledi.

Bu toprakların iki yıl işgal altında kaldığını anımsatan Çiçek, “Her türlü hüznü, zulmü yaşadı. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından bu kurtarılan topraklarda zaferin 100. yılını kutluyoruz. Büyük Taarruz’u 100. yılında birçok güzel etkinlikle ecdada yakışır programlarla anmak istiyoruz. Bu kent motor sporcularını çok seviyor. Bunu niçin söylüyorum, çünkü burası motokrosun şehri, Dünya Motor Şampiyonaları’nın yapıldığı bir şehir.” diye konuştu.

Fotoğraf bilgisi: Büyük Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla düzenlenen “Zafer Sürüşü” etkinliği kapsamında Afyonkarahisar’a gelen motosiklet tutkunları, Kocatepe’ye çıktı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de Büyük Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla ülkenin hemen hemen her tarafından organizasyona katılan motor severleri Afyonkarahisar’da ağırlamaktan mutlu olduklarını kaydetti.

Daha sonra motosikletçiler Kocatepe’ye çıktı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.