Bu Ülkenin Vatandaş ve Politikacıları MİA’ya Teşekkür Borçlu

Bu Ülkenin Vatandaş ve Politikacıları MİA’ya Teşekkür Borçlu
Yayınlama: 27.01.2022
290
A+
A-

Aşağıda göreceğiniz iki kare fotoğraf arasında sizce kaç fark vardır?

Kayyımlık ile önce bölgeye, sonra geleceğimize hem neşe hem güven geldi. Evet, Kayyımlık Kurumu politikacılar tarafından tartışılmakta. Olabilir, politikacılar rant, oy, gelecek gördükleri her konuda taraflarını seçebilirler.

Dün “Evet” diyenler bugün politik gelecek kaygısı ile “Hayır” diyebilir. O nedenle politika zemininden uzaklaşıp konumuza dönelim.

Aşağıda gördüğünüz 2 fotoğrafta aslında onlarca, yüzlerce, binlerce fark var. Birinci karede Kayyım öncesi Kızıltepe’de ellerinde Molotof Kokteyli ile eylem yapan, eyleme katılan çocuklarımız. Diğerinde ise Kayyım desteği ile geçen sezon Efeler Ligi’ne yükselen Yeni Kızıltepe Spor’un bu hafta sonu oynanan Voleybol Maçındana gelen çocuk ve gençlerimiz.

KAYYIM ATAMALARI ÖNCESİ KIZILTEPE’DE
24 OCAK 2022 KIZILTEPESPOR VOLEYBOL MAÇI

İlk paragrafta yer alan o güzel cümleyi burada tekrar edelim. Kayyımlık ile önce bölgeye sonra geleceğimize hem neşe hem güven geldi.

MAÇ FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlk karede başkalarının hainlik emellerine alet edilen çocuklarımız, diğerinde maç izlemeye gelmiş üstelik ülkemizde çok ilgi gösterilmediği düşünülen Voleybol maçındaki çocuklarımız.

Çok derine inmeden şöyle bir düşünceyi hayal edelim mi?

Kayyım müessesi hayata geçirilmemiş ve bugün kayyım atanan yerlerde Mülki İdare Amirleri değil başkaları yetki ve etki sahibi.

Bu cümleden sonrasında hayalimizi devam ettirmek facia..

Konuyu kapatırken halen bazı il ve ilçelerde ciddi anlamda kayyım ihtiyacının olduğunu buraya not düşmüş olalım.

Kızıltepe’de bugüne dek Kayyım olarak görev yapmış olan Sayın Ahmet Odabaş ve Mehmet Yüzer’in hizmetlerini devam ettirerek ki bu DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR sözünün göstergesidir, o gençlerin spor salonuna gelmesine rehberlik eden Kaymakam Hüseyin Çam’a bu ülkenin çocukları ve yetişkinleri çok şey borçlu.  Evet, evet politikacıları da fazlasıyla teşekkür borçlu!

Diyeceklerim bu kadar!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.