“Bu Topraklar Kardeşlik ve Hoşgörüye Tanıklık Ediyor”

“Bu Topraklar Kardeşlik ve Hoşgörüye Tanıklık Ediyor”
Yayınlama: 20.03.2022
27
A+
A-

Hatay’ın Arsuz ilçesi Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi ziyaretinde, bu toprakların kardeşlik ve hoşgörüye tanıklık ettiğini söyledi.

İskenderun’daki Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan  Kaymakam Gökpınar, daha sonra kiliseyi de gezerek aynı zaman da sıcak kanlı misafirperverlikleri için kilise yönetimine teşekkür etti.

Barış ve kardeşliğe vurgu yapan Kaymakam Gökpınar, “Beni samimi bir şekilde ağırladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu topraklar yıllardır bu kardeşliğe ve karşılıklı hoşgörüye tanıklık etmiştir. Ben de bu yüzden sizleri burada ziyaret etmek istedim. Farklı kültürdeki toplulukların bu birlikteliği sonsuza kadar sürecektir. Buna bir kez daha şahit oldum” dedi.

Vakıf Başkanı Can Teymur da “Sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sizin gibi kıymetli devlet adamlarına her zaman kapımız açıktır. Bu topraklar elbette ki sevginin, kardeşliğin ve barışın doyasıya yaşandığı topraklardır. Bundan sonra da böyle olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: 8. Gün Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.