“Bu Millet Her Türlü İhaneti Bertaraf Edecek Güçte”

“Bu Millet Her Türlü İhaneti Bertaraf Edecek Güçte”
Yayınlama: 07.01.2022
48
A+
A-

Bingöl’ün Karlıova i,ilçesi Çatak Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binasının açılışında konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Hangi mihraklarca desteklenirse desteklensin bu büyük millet, her türlü ihaneti ve tehdidi daima bertaraf edecek ve yoluna kararlılıkla devam edecektir” dedi.

Karlıova’da bazı temaslarda bulunan Vali Ekinci, Çatak Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devletimizin ve milletimizin bekası, nazlı bayrağımızın gönderimizde ilelebet dalgalanması, ezanımızın semalarımızda dinmemesi adına hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

“Şehitlerimizin ve gazilerimizin vatan, bayrak, ezan için canlarını ortaya koyarak sergiledikleri bu duruş, geleceğe doğru kararlı yürüyüşümüzün ve güçlü yarınlarımızın en büyük güvencesidir” ifadelerini kullanan Vali Ekinci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her birimizin asla unutmaması gereken bir hakikat duruyor karşımızda. O hakikat, bu toprakların her karışının şehit kanları ile sulanmış olduğu ve ceddimizden bizlere bir büyük emanet olarak kalan bu vatanı ebediyen yaşatmaya ant içmiş olduğumuzdur. 

“HAİN NİYETLERE KARŞI İMANIMIZ, EN BÜYÜK DESTEĞİMİZDİR”

Bugün hamd olsun, şehit ve gazilerimizden aldıkları bilinçle bu ülkenin her köşesinde askerimiz, polisimiz ve korucumuz aynı iman ve şuurla dimdik ayakta, vazifesinin başındadır. Bütün tehditlere ve hain niyetlere karşı bu iman, aşılmaz ve sarsılmaz sıra dağlar gibi duran en büyük desteğimizdir. Hangi mihraklarca desteklenirse desteklensin bu büyük millet, her türlü ihaneti ve tehdidi daima bertaraf edecek ve yoluna kararlılıkla devam edecektir. Askerimizin ve polisimizin dünden bugüne bu dirayetli duruşu sonrasında, Allah’ın izniyle bölgede terörün beli kırılmış, milletimizin yaşadığı o acı dolu günler geride kalmıştır. Bizler, millete hizmet etmenin ibadet olduğuna inanan ve devleti ancak millet için yaşatan bir anlayışın temsilcileriyiz.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.