“Bu Millet Hainlere Dünyayı Dar Etti”

“Bu Millet Hainlere Dünyayı Dar Etti”
REKLAM ALANI
16.07.2021
108
A+
A-

Diyarbakır’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programları gerçekleştirildi. “Bu yıl 15 Temmuz’un 5’inci senesini yad ettiklerini ve 500’üncü yılında da yad etmeyi sürdüreceklerini aktaran Vali Karaloğlu, milletin hainlere dünyayı dar ettiğini söyledi.

Diyarbakır Valiliği öncülüğünde merkez Sur ilçesinde Fatihpaşa (Kurşunlu) Cami önündeki meydanda düzenlenen programa vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla akın etti. Bir süre yağan yağmura rağmen vatandaşlar alandan ayrılmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı, şarkılar seslendirdi.

Alandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı “15 Temmuz Millete Sesleniş Konuşması” dev ekrandan yansıtıldı.

“15 TEMMUZ, İŞGALİN VE İHANETİN YENİLDİĞİ GÜNDÜR”

Vali Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un günün bir milletin topyekun işgali ve ihaneti yendiği gün olduğunu söyledi.

Demokrasi ve milli birlik günü olan bugün de meydanlarda olduklarını belirten Karaloğlu, hep birlikte şehitleri yad etmek, vatana, bayrağa, ezana ahitlerini yenilemek için bir arada olduklarını kaydetti.

Bu yıl 15 Temmuz’un 5’inci senesini yad ettiklerini ve 500’üncü yılında da yad etmeyi sürdüreceklerini aktaran Karaloğlu, şöyle konuştu:

“15 Temmuz akşamı ülke için, millet için bir karanlık akşam olarak başladı. Bu milletin içinden emperyalistlerin devşirmiş olduğu hainlerin emriyle ordumuza, devletimize sızdırdığı, şanlı ordumuza üniforma giyerek sızdırdığı hainler, ordumuzun silahlarını, tankını, topunu, uçağını, helikopterini çalarak kurşun yağdırdılar. Bombalar yağdırdılar. Ama hesap etmedikleri bir şey vardı. Bu milletin seçtiği ve güvendiği bir Cumhurbaşkanı vardı. Onun eğilmez sarsılmaz liderliği vardı. Ve siz aziz milletimizin kararlı duruşu vardı. Hem milli iradesine hem de seçtiği Cumhurbaşkanı’na ölümüne sahip çıkma iradesi vardı. Hainleri herkesi kendileri gibi korkak zannettiler. Ama bu millet yedisinden yetmişe sokaklara, meydanlara çıktı. Hainlere dünyayı dar etti.”

DİYARBAKIR ANNELERİ DE KATILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitler anısına 25 sporcunun Urfakapı’dan sancağı devrederek koştuğu 2 bin 500 metrelik koşu etkinlik alanında son buldu. Koşunun son etabını koşan engelli sporcu sancağı Vali Karaloğlu’na teslim etti.

Programa askeri erkan, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Diyarbakır anneleri ile vatandaşlar katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.