Bu haberde MİA nezaketini okuyacaksınız

Bu haberde MİA nezaketini okuyacaksınız
REKLAM ALANI
24.08.2020
240
A+
A-

CHP’li Menderes Belediyesi, Kaymakamlığın filyasyon çalışmaları için istediği bir araç ve şoför talebine olumsuz yanıt verdi. Yaşananlar ‘bu nasıl dayanışma’ dedirtti.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan KOVİD 19 salgını İzmir’de de ölümlere neden oldu. Ağustos ayı başında Menderes’in Küner mahallesinde 100’e yakın vatandaşın KOVİD 19 testlerinin pozitif çıkması tüm dikkatlerin bu ilçeye çevrilmesine neden oldu. Mahalle karantinaya alınırken Ağustos ayı başından bu yana Menderes’in Küner ve Şaşal mahallelerinde 10’un üzerinde vatandaş hayatını kaybetti. Vakaların hızla artış göstermesi üzerine Menderes Kaymakamlığı ilçede bir takım eke önlemler aldı. Önlemler kapsamında testi pozitif çıkan vatandaşlarla teması olanları tespit etmek amacıyla ilçe sağlık müdürlüğü bünyesinde göreli filyasyon ekiplerinin sayısı da artırılınca gün içinde ekipleri bir yerden bir yere taşıyan araç sayısı da yetersiz kaldı.

Bunun üzerine ilçe kaymakamlığı 14 Ağustos’ta Menderes Belediyesine yazı yazarak ilçe sağlık müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan filyasyon çalışmalarında kullanılmak üzere şoförü ile birlikte bir adet araç talebinde bulundu. Resmi internet sitesinde ilçede koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarının yer aldığı boy boy fotoğraflar paylaşan Menderes Belediyesi, iş araç tahsisine gelince skandal denilebilecek bir karara imza attı. Kaymakamlığın talebine Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar imzası ile cevaben gönderilen yazıda “Belediye envanterimizdeki araçların yetersizliği nedeniyle ilgili talebiniz karşılanamayacaktır” dendi. Belediyenin, ilçede virüsle mücadelede en önemli aşamalardan birisini oluşturan filyasyon çalışmalarında kullanılmak üzere kaymakamlıkça talep edilen araç tahsisine ret yanıtı vermesi skandal olarak nitelendirildi.

KAYMAKAM ÖTERDEN NAZİK CEVAP
Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki’nin yıllık izinde olması nedeniyle konuyu, yerine vekaleten bakan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter şu açıklamayı yaptı:

Kaymakam Öter, “Filyasyon ekibinin ihtiyaç duyduğu araç, resmi yazıyla belediyeden talep edilmiş. Fakat olumsuz yanıt geldi. Bir turizm bölgesi olması nedeniyle araçlara onların da ihtiyacı olacağını düşünerek, konunun üstünde durmadım. Bir başka kurumdan, Tarım İlçe Müdürlüğü’nden talepte bulunduk. Sağ olsunlar, onlar ellerindeki bir aracı filyasyon ekibinin emrine, şoförlü olarak verdi”

Kaynak: Sabah Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.