“Bitlis’te Terör Artık Yaşam Bulamayacak”

“Bitlis’te Terör Artık Yaşam Bulamayacak”
Yayınlama: 02.03.2022
A+
A-

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, kentin tam bir huzur şehri olduğunu belirterek, “Bitlis, terörün artık kendisine yaşam bulamayacağı şehirlerden bir tanesidir” dedi.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı’nın (BETAV) toplantı salonunda gerçekleştirilen asayiş toplantısına Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan ve birim amirleri katıldı. 

Burada açıklama yapan Vali Çağatay, Bitlis’in Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden bir tanesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bunu bütün istatistiklere dayanarak gururla söylüyorum. Türkiye’de kadın cinayetlerinin ve uyuşturucuya bağlı ölümlerin yaşanmadığı nadir illerden biridir. Bitlis’in asayiş anlamında çok huzurlu olmasından dolayı çok mutluyuz. 

Önümüzde bir bahar ayı, bahar ayından sonra da yazın turizm sezonunda ciddi bir artış yaşayacağımızı düşünüyorum. Çünkü Bitlis merkezde yıllardır problem olan dere yatağını temizledik. Onun üzerine inşaat faaliyetleri başlayacak. Yoğun bir turist beklentisi var. İnşallah vatandaşlarımız buraya geldiklerinde huzur içinde gezilerini yapacaklar. Buradan huzurlu mutlu ayrılacaklar.” 

Vali Çağatay, “Geçmişte yaşanan teröre dair algı aslında Bitlis’te yaşanmamış, ama yine de bizim ilimizde de ne yazık ki şehit verdiğimiz olaylar oldu. Bitlis tam bir huzur şehridir. Bitlis, terörün artık kendisine yaşam bulamayacağı şehirlerden bir tanesidir. Bu manada İçişleri Bakanımızın bize çok yoğun telkinleri vardır. Vatandaşlarımızın gerek asayiş gerekse terör açısından hiçbir sıkıntı yaşamaması için 24 saat mesai kavramı gözetmeksizin arkadaşlarımız görevlerini icra ediyorlar” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.