“Bitlis Bölgenin Yıldızı Olacak”

“Bitlis Bölgenin Yıldızı Olacak”
REKLAM ALANI
21.11.2022
8
A+
A-

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, kentin turizmde ve istihdamda ciddi bir yere geldiğini belirterek, “Bitlis, bölgenin yıldızı olacak. Bunu binlerce yıllık tarihimizle ve tarihi eserlerimizle hak ediyoruz” dedi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Özel İdaresinin 2023 yılı bütçe ve yatırım çalışmalarının son toplantısında il genel meclis üyeleriyle bir araya geldi. 

Burada konuşan Vali Çağatay, her yıl kaynak temini konusunda ciddi anlamda gelir temin ettiklerini belirterek, “Devletimiz bizi destekliyor. Yerel kaynak temin ediyoruz. Dolayısıyla bu bütçe artacaktır. Dolayısıyla rekor üstüne rekor kıracağız. 2022’de 200 milyon liranın üzerinde yatırım bütçesi kullandınız, bu tarihimizdeki yine en yüksek yatırım. 357 proje. 350 köyümüz var. Her köye bir proje düşmüş. 750 bin metrekare kilitli parke, asfalt, ikinci kat. Her köye dokunmuşuz. Bunlar sizin emeğiniz. Çok teşekkür ediyoruz. Alandasınız, kaymakamlarla istişare halinde çalışarak çok güzel hizmetler üretiyorsunuz. Eksiklikleri görüyorsunuz. Yerinde harcama yapıyorsunuz. Neticede 200 milyon liranın üzerinde muazzam bütçeyi kullandık” dedi.

DEĞİŞİM GÖRÜLÜYOR 

Bitlis’te en uzun kalan vali olduğunu ifade eden Çağatay, sözlerine şöyle devam etti:

“Bitlis’in tarihinde en uzun kalan vali benim. 6 Kasım 2018 yılında başladım. İlin değişimini görüyoruz. Özel idarenin hizmet alanının genişlemesini bizzat müşahede ediyorum. Bitlis Deresi üzerindeki sıkıntıları biliyorsunuz. Allah bana nasip etti. 2019 yılında Hanedan Oteli’ni yıktık ve derenin üzerini açtık. Derenin üzeri açılınca şehre bir hava geliyormuş denildi. 

Cumhurbaşkanımızın 2008 yılında verdiği talimatı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum bu talimatı bizzat üstlendi ve bu şehre 3 kez geldi. Bizzat takip ederek bize talimat verdi. Bizde çalışarak muhteşem bir Bitlis oluşturuyoruz. Ecdat bin 400 metre uzunluğundaki derenin üzerine 10 tarihi köprü, yanına hamam, han ve cami yapmış. Bizim eksikliğimiz onu örtmekmiş. Onu kaldırdık. Tur operatörlerini davet ederek Bitlis’i tur programına alın diyoruz. Onlar da Bitlis’i gelecek yıl tur programına dahil edecekler. Burada ilimizin tamamını ziyaret edecek bir program hazırlayacaklar. Burası aynı Mardin ve Şanlıurfa gibi milyonlarca turisti burada ağırlayacağız.”

Organize sanayi bölgesindeki (OSB) fabrikaların sağlamış olduğu istihdamdan da söz eden Vali Çağatay, “An itibarıyla tekstilde istihdam sayısı 8 bin 500 ve bu rakam artıyor. Bitlis’in yaş ortalaması 23, Türkiye’nin yaş ortalaması 32.6. Muazzam genç nüfusumuz var. 2023 yılında da Allah bize güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bölgenin yıldızı Bitlis bizlerle parıl parıl parlasın.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.