Bir Başhekimden Kaymakama Karşı Cahil Cesareti

Bir Başhekimden Kaymakama Karşı Cahil Cesareti
REKLAM ALANI
23.08.2020
3.031
A+
A-

Yazı Yorum: Hüseyin Akkaş

Haddini bilmek: Neler yapabileceğini, gücünün ve yeteneğinin nelere yetebileceğini bilerek onun ötesine geçmemek, ölçüsünü bilmek.

Aynen bu şekilde tarif ediliyor had bilmek. Bu nedenle hem halk dilinde hem devlet dilinde “haddini bilmek, had bildirmek” çok kullanılan köklü bir deyimdir.

İnsanlar bazen sahip oldukları koltuğun gücüne kapılarak “ben” egosu ile çapını aşarak hadlerini aşarlar, bazen farklı nedenlerle hadlerini aşarlar.

Lakin haddini bildirici olduğunu unutuverirler. İşte onlara hadlerini bildirmek aslında şahıslar için kötülük değil aksine bir derstir. Bundan sonra haddini bil ki bir daha böyle haddini aşma demektir bir anlamda.

Ardahan ili Göle İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Facebook sayfasından adeta ergen çocukların bile çoğunun yapmayacağı tarzda atarlanarak İlçe Mülki Amiri’ne had bildirmeye kalkmış. Hatta öyle ki Mülki Amirin bilgisinin kendi bildiklerine oranla onda bir bile yapmayacağı cahil cesaretini bile göstermiş.

Bir hekime yakıştıramadığımız üslup ile karşılaştığımızı baştan belirtmiş olalım.

Haddini aşarak ayrılan mülki amirlere iftara atmaktan da beri kalmamış. “Madem bir iddian vardı bunun yerinin sanal alem olmayıp adliye olacağını bilmiyor musun?” derler ilim deryası olduğunu iddia eden başhekime.

Yazdıklarının her cümlesi tutarsız olduğu için buradan tek tek anlatma gereği duymadık. Zira insanların hele ki Mülki Amirlerin her saniyesi öylesine kıymetlidir ki biz o vakti boş satırları okuyarak harcamalarını arzu etmedik.

Dünyanın sarsıldığı Covid-19 döneminde ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarımız baş tacımızdır. Lakin bu durumu farklı anlayıp haddini aşana yetkililer müsaade etmemeli.

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Ardahan Valimiz Sayın Hüseyin Öner bu durumdan haberdar mıdır?

Eğer haberdar iseler o zaman bir ilçe başhekiminin sınırlarının neresi olduğunu ve Mülki Amirin ne olduğunu elbette bildirirler.

Son bir söz ile bitirelim yazıyı.

Ne dediğin değil, nasıl söylediğin önemli.  

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.