Binlerce Kitap Öğrencilerin Ayağına Gidecek

Binlerce Kitap Öğrencilerin Ayağına Gidecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.10.2021
84
A+
A-

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ildeki resmi ve örgün ortaöğretim kurumlarına kitap temini için protokol imzalandı.

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” sloganıyla gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla, Gaziantep Valiliği Fuaye Salonu’nda yeni bir protokol hayata geçirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Gaziantep’teki örgün ve resmi 225 ortaöğretim kurumunun kütüphanelerine, 19 bin adet kitap teslim edilecek. 

“GAZİANTEP’İN OKUMA GRAFİĞİ YÜKSELECEK”

Törende konuşan Vali Davut Gül, “Öğrenciler için temel başucu kitaplar temin edilecek, ortaöğretim kurumlarının tamamına dağıtımı yapılacak. Böylelikle Gaziantep okuma grafiğindeki istikrarını giderek yükseltecek” dedi.

Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Gaziantep Büyükşehir olarak pandemi döneminde 100 binlerce kitabı çocuklarımızın, gençlerimizin evlerine teslim ettik. Dijital kütüphane açtık, yaklaşık 30 bin kitaba bir tuşla erişimi sağladık. Şimdi bu yeni protokolümüzle kitap çeşitliliğini artırmak için okul kütüphanelerine kitap temin etmek için protokol imza töreni yapıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.