Bingöl ve Tunceli’de Terör Örgütüne Darbe

Bingöl ve Tunceli’de Terör Örgütüne Darbe
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.11.2021
50
A+
A-

Bingöl ve Tunceli’de terör örgütünün kış üslenmesine yönelik sürdürülen terör operasyonlarda, teröristlere ait 20 sığınak imha edildi, söz konusu sığınaklarda patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ve Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığı ekipleri, ilçe kırsalında icra edilen “Eren Kış-6” operasyonu kapsamında 4 noktada arazi araması yaptı.

Terör örgütü PKK tarafından kullanılan 11 sığınakta yapılan aramada, el yapımı patlayıcı, 21 mutfak tüpü, 11 piknik tüpü ve bir el dürbünü ele geçirildi.

Sığınaklar ve malzemeler ekiplerce imha edildi.

TUNCELİ

Tunceli Valiliği de İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Eren-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu kapsamında Nazımiye kırsalında terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı. 

Arazide özel eğitimli köpeklerle arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin, teröristlerce kullanıldığı belirlenen 9 sığınak tespit ettiği bildirildi.

İmha edilen sığınaklardaki aramada, bomba atar mühimmatı, 2 HK-33 piyade tüfeği şarjörü, 2 G-3 şarjörü, bixi mühimmatı, 8 sırt çantası, 5 pil bloğu, siren ses cihazı, 100 metre elektrik kablosu ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bölgede teröristlerin kış üslenmesi ve iller arası geçişini engellemek amacıyla 1060 personelin katılımıyla operasyonların sürdüğü de kaydedildi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.