Bill Gates, Yeni Planın Şifrelerini mi Verdi?

Bill Gates, Yeni Planın Şifrelerini mi Verdi?
Yayınlama: 20.09.2021
A+
A-

Dünyada oyun kuran üst akıl, ürettiği projeler ile sözde gelişme vaat ederken, mavi küre üzerinde yaşayanları korku ve panikle kendi senaryolarına sürükleme çabasında. Microsoft’un kurucusu Bill Gates de dünyanın yeni bir pandemiye hazır olmadığını, devletlerin daha çok sağlık yatırımı yapması gerektiğini savunurak oyun kuran üst aklın yeni projelerinin önümüzdeki yıllarda dünyada kaos ortamı oluşturacağının sinyalini verdi.

Microsoft kurucusu Bill Gates, dünyanın Koronavirüs’ten sonraki pandemiye hazır olmadığını söyledi.

Dünyanın en büyük potansiyel katilinin 6 yıl önce pandemi olduğunu dillendiren Gates, ”Pandemiye hazırlığımızın düşündüğümden biraz daha az olması konusunda endişeliyim” diye konuştu. 

Gates, hazırlık kapsamında beklentilerinin pandeminin ilk 100 gününde bir aşı üretilmesi ve sonraki 100 günde de tüm dünyaya yetecek kadar üretilmesi olduğunu dile getirdi.

VAKIF RAPOR YAYIMLADI

Bill & Melinda Gates Vakfı, geçen hafta yayımladığı raporda, devletlerden sağlık sistemlerine daha çok yatırım yapılması için çağrıda bulundu. 

Raporda, salgının bitirilmesi için gereken araçların yaygın test yapımı, tedavi ve aşılanma olduğu vurgulandı.

”Tek gerçek çözüm, tüm dünyaya yetecek kadar aşıyı 100 günde üretebilecek fabrikalar üretmek” diyen Gates, bunun yapılabilir olduğunu savundu.

Gates, bir sonraki pandemide 100 günde herkes için aşı üretebilme gayelerine ulaşmak adına, dünyanın en büyük aşı üreticisi Serum Enstitüsü’nün bulunduğu Hindistan’da ve diğer gelişmekte olan ülkelerde devasa mRNA aşısı fabrikaları olmasını sağlayacaklarını belirterek, vakıf olarak bu alana yatırım yapabileceklerinin işaretini verdi. 

“İKLİM KRİZİ DAHA ZORLAYICI”

Bill Gates, geçtiğimiz şubat ayında ise bu kez iklim krizine ilişkin görüş belirtti. İklim krizini çözmenin insanlığın yapacağı en müthiş şey olacağını savunan Gates, “Pandemi sona erecek. Çünkü inanılmaz aşılar bulundu. Şimdi bu aşıları yaygınlaştırmaya ve yeni varyantlara uyarlama çalışıyoruz. İklim değişikliğine kıyasla bu çok daha kolay. Maalesef, iklim değişikliği bu yüzyılın sonunda, her yıl beş kat daha fazla ölüme neden olacak” ifadelerini kullanmıştı.

BİLL GATES, OYUN KURUCU MU?

Siyaset bilimci ve uzmanlar, pandemi, küresel ısınma, kuraklık, gıda krizi, kıtlık gibi gelecekte öngörülen olayların, dünyaya hükmetmek isteyen bir üst aklın senaryosu olduğunu dillendiriyorlar.

Bugün yeryüzünde oyun kuran aklın kim olduğunun açık ve net belli olduğunu öne süren uzmanlar, bu konuda Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Sağlık Örgütü, uluslararası düşünce kuruluşlarının başı çektiği fikrini savunuyorlar.

Bu perspektiften bakıldığında, Bill Gates’in açıklamaları ve ulusal devletlerine daha fazla sağlık yatırımı konusunda tavsiyesi, hiç te şaşırtıcı gelmiyor. Microsoft’un da küresel hükümdarlığın bir parçası olduğu, Gates’in beyanatından anlaşılıyor. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.