Bilecik Belediyesi’nde Rüşvet Operasyonu

Bilecik Belediyesi’nde Rüşvet Operasyonu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.01.2022
53
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı, Bilecik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince rüşvet aldığı sırada gözaltına alındı. 

Belediye iştiraklerinden Kayı A.Ş. isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Belediye Bakanı Semih Şahin’in danışmanı olan Selçuk Erdağı’nın bina ruhsatı almak isteyen bir şahıstan ruhsat bedeli için 400 bin TL, yapımı devam eden ve tahmini 42 milyon TL bedel belirlenecek olan AVM’nin işlemlerini takip etmek için bir şahıstan 5 milyon TL istediği yönünde ihbarda bulunuldu.

AVM’nin işlemlerini takip etme maksatlı şahısla 200 bin dolar nakit, 130 bin dolar senet olmak üzere anlaşmaya varıldığı, para alışverişinin şüphelinin Bilecik Belediyesi’ndeki ofisinde gerçekleşeceği öğrenildi.

200 BİN DOLAR İSTEDİ

Yapılan operasyon sonucunda CHP Bilecik Belediye Başkanı’nın başdanışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

Rüşvet istihbaratını değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık, Mali ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri belediye binasının giriş çıkışları kapattı. KOM ekipleri belediyeye girerek Erdağı’nın odasında arama yaptı.

Erdağı’nın “Satış Bedeli Haricinde Rüşvet” kapsamında 200 bin dolarlık rüşvet istediği iddia edildi.

KOM ekipleri yaklaşık 3 saatlik arama sonrası gözaltına aldıkları Bilecik Belediye Başkan Danışmanı, aynı zamanda Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’yı emniyete götürdü. Erdağ’ın kelepçeli ellerini belli olmasın diye atkıyla örttüğü görülürken, gazetecilerin “Bu iddialar doğru mu?” sorusunu yanıtsız bıraktı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.