Bingöl için 154 proje üzerinde çalışılıyor

Bingöl için 154 proje üzerinde çalışılıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.04.2019
240
A+
A-

Bingöl Valisi Kadir Ekinci Bingöl için 2019 yılında gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi verdi. “154 proje üzerinde çalışıyoruz” diyen Vali Ekinci, “Bu projelerin 3’ü tamamlanmış durumda ve diğer 151 projeden 85’i devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bingöl İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Kadir Ekinci 2019 yılı için  Bingöl’de hayata geçirilecek projelerden bahsetti. 2019 yılı içerisinde 154 proje üzerinde çalışıldığını belirten Ekinci, projelerin hızlanacağını ifade etti.

Bingöl’de 2019 yılının İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı valilik binasında gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Kadir Ekinci, 2019 yılı içinde yapılacak ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi verdi.
2019 yılında toplam 154 proje üzerinde çalıştıklarını dile getiren Vali Kadir Ekinci;” Bu projelerin 3’ü tamamlanmış durumda, diğer 151 projeden 85 proje devam ediyor. Ayrıca 40 proje ihale aşamasında ve 26 proje de çeşitli sebeplerden dolayı henüz başlanamamış durumdadır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar 18 genel ve özel bütçeli kuruluş tarafından gerçekleştiriliyor. Devam eden işlerimizi hassasiyetle takip edeceğiz inşallah. İhaleye çıkılmamış olan 40 projeyi bir an önce tamamlayıp ihaleye çıkacağız. Akabinde de başlanmamış 26 projenin eksiklerini gidererek ilgili çalışmaları hızlandıracağız”dedi.

Her yatırım mobil sistemleri üzerinden takip edilecek

Konuşmasını sürdüren Vali Ekinci,” Önümüzdeki günlerde Bingöl genelinde yatırımları izlemeyle ilgili interaktif bir sistem kurmanın çalışmalarını sürdürüyoruz. Bununla ilgili altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla tüm koordinasyon üyeleri her yatırımı günlük olarak mobil şekilde takip edebileceklerdir. Bu konuda iki hassasiyetimiz var. Birincisi zaman kaybetmeden, bir an önce işlere başlanmasıdır. İkincisi de yapılan işlerin kalitesi ile ilgilidir. Kamu kaynakları ile yapacağımız işlerin her birimizin özel işi gibi değerlendirmeliyiz. Bu çerçevede kontrolör arkadaşların özellikle uyarılmasını ve kaliteden asla ödün verilmemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediyeleri destekleyeceğiz

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimine de değinen Ekinci, “İnşallah önümüzdeki dönemde el birliği ve gönül birliği ile daha güzel çalışmalar yapacağız. Mahalli idareler ve kamu kurumlarını ayrı olarak görmüyoruz. İnşallah el ele vererek, ‘biz’ anlayışını öne çıkartacak ve imkanlarımızı birleştirerek hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Bingöl Valiliği olarak tüm kaymakamlıklarımız ve belediyelerimizin yanında olacağız. Bingölümüze hizmetin en iyisinin en hızlı şekilde sunulması adına tüm yönetici arkadaşlarımdan azami hassasiyet bekliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Kurum bölge müdürlerinin sunumuyla sona eren toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Ali İhsan Başak, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları ile yatırımcı kamu kurumlarının müdürleri katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.