“Bi Hareketine Bakar Hayat”

“Bi Hareketine Bakar Hayat”
REKLAM ALANI
08.11.2021
78
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Bakanlıkça başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında çekilen videoyu, sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Soylu, “BiHareketineBakarHayat” etiketiyle paylaştığı ve direksiyon başında göründüğü videoda, “Trafikte emniyet kemeri, yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor. Güvenli trafik bir hareketine bakar” ifadesini kullandı.

Türkiye genelinde bütün valilikler ve kaymakamlıkların internet sayfalarında, trafikte emniyet kemeri duyarlılığına hassasiyet için uyarı videoları paylaşıldı.

ORHAN BABA’DAN ‘AKLIM TAKILDI‘ PAYLAŞIMI

Mülki idare amirlerinin büyük çoğunluğu, trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemeri takılmasına dikkati çekmek için paylaşımlarda bulundu.

Yüzlerce videolardan biri de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise arabesk müziğin ‘Orhan Baba’sı olarak bilinen Orhan Gencebay’ın emniyet kemeri takılması konusundaki paylaşımı oldu.

Vali Yerlikaya, “Emniyet kemerini taktın mı? #aklımtakıldı” paylaşımıyla Orhan Gencebay’ın “aklım takıldı” şarkısıyla emniyet kemeri hassasiyetine “Orhan Babamızın ikazını can-ı gönülden dinleyenler berhudar olsun” dikkati çekti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.