Belediyenin Açtığı Kurs, Kadınların Hayallerini Gerçekleştiriyor

Belediyenin Açtığı Kurs, Kadınların Hayallerini Gerçekleştiriyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.02.2022
92
A+
A-

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır’ın talimatı ile kurulan mesleki eğitim programını bitiren kadınlar ,hem işletme sahibi hem de aldıkları eğitim alanında usta öğretici olabilecekler.

Derik Belediyesi ile Mardin Olgunlaşma Enstitüsü arasında imzalanan iki yıllık anlaşma ile mesleki eğitim programı kursu başladı.

Yiyecek ve içecek alanında açılan kursa katılan 12 Derikli kursiyer, eğitim programının ilk mezunları olacak.

Eğitim programı bittiğinde, okul hayatına erken veda etmek zorunda kalan kadınlar, iş yeri açma belgesine sahip olabilecekleri gibi, aldıkları dersin eğitimcisi olarak da hayatına devam edecekler.

KURSİYERLER MEMNUN

Mesleki eğitim programına katılan kursiyerlerden Mekiye Abukan, pastacılığa merakı olduğunu ancak eğitim alacağı bir yer ve imkan olmadığı için kendini geliştirme şansı olmadığını belirterek, “Ama şimdi belediyemizin açtığı bu eğitim programı sayesinde hem pratik hem teorik bilgilerimiz güçlendirebiliyoruz” dedi.

Emine Güzel ise “Butik pastacılık en büyük hayalimdi. Belediyemizin açmış olduğu bu eğitim programı hayallerimi gerçekleştirdi. Almış olduğum eğitimler ile kendimi güçlendirip, butik pastacılık ürünlerimin satışıyla ciddi bir gelir elde etmeye başladım.Siparişlere yetişemiyoruz” diyerek Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır’a kendilerine bu imkanı sunduğu için teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.