Belediye Bütçesiyle Yapılacak İlk Cami Temeli Atıldı

Belediye Bütçesiyle Yapılacak İlk Cami Temeli Atıldı
REKLAM ALANI
27.08.2021
77
A+
A-

Bolu’da, belediye bütçesiyle yapılacak ve modern mimarisiyle dikkat çeken “Zübeyde Hanım Camii”nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Bolu Belediyesi tarafından Borazanlar Mahallesi’nde inşasına başlanılan farklı ve modern mimarisiyle dikkat çeken 600 kişi kapasiteli “Zübeyde Hanım Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. 

Bolu Vali Yardımcısı İlhan Turgut, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve törene katılanlar, yeni caminin temeline ilk betonu dualarla eşliğinde döktüler. Ayrıca, Zübeyde Hanım Camii 2012’den beri belediye bütçesiyle yapılan ilk ve tek cami olma özelliğini de taşıyor.

“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bu hayırlı hizmeti hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Hazreti Peygamberimiz bir Hadis-i Şerifi’nde şöyle buyurmuş; ‘Yararlı işler görmekte acele ediniz. Zira yakın bir gelecekte karanlık geceler gibi fitneler ortalığı kaplayacaktır.’ İşte biz bu Hadis-i Şerif’ten yola çıkarak bu camimizi, bu hayırlı hizmeti Bolumuza hızlı bir şekilde hayata geçirebilmek için gecemizi gündüzümüze kattık” dedi.

2012’DEN BERİ İLK

Caminin özelliğinden de bahseden Başkan Özcan, şunları söyledi:

“2012’de değişen yasalardan sonra belediye imkanları ile ve ihalesi ile gerçekleştirilen ilk camiyi yapacağız. 

Bundan önce Türkiye genelinde değişik siyasal parti üyesi başkanları camilere katkı yaptı. Ama bu caminin özelliği Türkiye’de ilk olacak olması. Biz bunun için tüm hazırlığımızı yaptık, kaynağını da hazırladık, ihalesini de yaptık. Bir de valiliğimizden bir izin istedik. Dedik ki, ‘Cami yaptırmak sevap, bu sevaba bütün vatandaşlarımız nail olabilsin.’ Sağolsun valiliğimiz de bize izin verdi. 3 bankada hesap numarası açıldı. Bizim amacımız vatandaşımız 1 lira yardım yapsın, 5 Lira yardım yapsın. O da bu sevaba nail olsun istedik. Bu düşünce ile bankalarda hesaplar açtık. O hesaplarda toplanan paralar valiliğin denetiminde.” 

Konuşmaların ardından Aslahaddin Cami imamı Mustafa Akyaman tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Kur’an tilavetinin ardından yapılan dua sonrasında protokol üyeleri sahneye çıkarak temel atımı için butona bastı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.