Belediye başkanlığı koltuğunu öğretmeninden devraldı

Belediye başkanlığı koltuğunu öğretmeninden devraldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.04.2019
165
A+
A-

İzmir Tire’nin  15 yıllık belediye başkanı Tayfur Çiçek, koltuğunu öğrencisi Salih Atakan Duran’a devretti. Başkanlığa İYİ Parti’den seçilen Duran, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Tire Belediye Başkanlığına İYİ Parti’den Atakan Duran seçildi. İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Duran, koltuğu kendisinin matematik öğretmenliği yapan, DSP adayı Tayfur Çiçek’ten devraldı.

Devir teslim töreninde konuşan Çiçek, belediye başkanlığı görevini bir öğrencisine teslim ettiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Boynuz kulağı geçer

Her zaman eski öğrencisinin yanında olacağına belirten Çiçek, “Boynuz kulağı geçer bilirsiniz. Ben ondan çok şeyler bekliyorum. Ne zaman ihtiyaç duyarsa beni arayabilir, dilediğini sorabilir, cevabını alabilir. Bana bir ağabeyim 1999’da belediye başkanı olduğumda 2 şeye dikkat etmemi söyledi. Birincisi ‘Ekmekle oynama.’, ikincisi de ‘Boğazından bir şey geçmedikten sonra her şeyin çözümü var.’ dedi. Ben de bunları şimdi öğrencime söylüyorum.” dedi.

Duran da 5 yaşında dedesi Salih Duran’ın elinden tutarak ilk kez girdiği Tire Belediyesi’ne bugün belediye başkanı olarak geldiğini ve çok mutlu olduğunu anlattı.

Var gücümüzle çalışacağız

İlkokuldayken 1987-1988 yıllarında Çiçek’ten özel matematik dersi aldığını dile getiren Duran, “Bu bir bayrak yarışıdır. Kendisine Tire’ye yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Bizim bir hayalimiz var, mutlu insanların yaşadığı bir Tire yaratmak. Bunun için var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Devir teslim töreninin ardından Duran daha sonra başkanlık koltuğuna oturarak tebrikleri kabul etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.