Bayraktar’dan ABD’li Profesöre “Derslik” Cevap

Bayraktar’dan ABD’li Profesöre “Derslik” Cevap
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.01.2022
45
A+
A-

Türkiye’nin ilk yerli üretim S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2’nin mimarı, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, kendisine eğitim vermekten utanç duyduklarını ileri süren ABD’li Max Tegmark’e, “Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır” şeklinde ders niteliğinde cevap verdi.

Yerli ve milli savunma sanayi alanında gösterilen başarı, on yıllardır Türkiye’nin önünü kesmeye çalışan emperyalist Batı’yı rahatsız ediyor.

ABD ve Batılı ülkelerin SİHA rahatsızlığına bir yenisi eklendi. Son olarak Alman Handelsblatt gazetesi, manşet kapağında Türk SİHA’larıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kullanarak, “Katil robotlar gerçek oluyor” başlığıyla haber paylaştı.

Haberde Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) görev yapan fizik profesörü ABD’li Max Tegmark’in röportajına yer verilerek, SİHA’ların mimarı BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da hedef alındı.

“UTANÇ DUYMAN GEREKEN TARİHİN”

Tegmark gazeteye verdiği röportajda, Selçuk Bayraktar’ın okullarında eğitim almasından rahatsızlık duyduğunu söyleyip Bayraktar’a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bayraktar o sözlere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Bayraktar, “MIT’de görevli ismini ilk defa duyduğum sözümona bir akademisyen,Karabağ Harekatı döneminde, bir mülakatta ‘Selçuk Bayraktar’a eğitim verdiğimiz için utanıyoruz.’ demiş. Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır.  Biz topraklarımızı geri aldık. Bundan da ancak gurur duyarız!” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VE KARİYERİ

Selçuk Bayraktar, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi aldı.

Bayraktar, MIT’deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürüttü.

2006’da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. MIT sonrası Georgia Institute of Technology’de (Georgia Tech) devam ettiği doktora çalışmalarını 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerini yürütmek için dondurarak 2007’de Türkiye’ye döndü.

Selçuk Bayraktar, 2007 yılından bu yana Baykar bünyesinde teknoloji liderliği görevini yürütüyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.