Bayburt’taki Selin Yaraları Sarılıyor

Bayburt’taki Selin Yaraları Sarılıyor
REKLAM ALANI
31.08.2021
66
A+
A-

Bayburt’un Demirözü ilçesine bağlı Yazıbaşı Köyü’nde 1 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel baskınının yaraları sarılıyor.

Yazıbaşı Köyü’nde 1 Ağustos’ta etkili olan dolu ve sağanak yağış sele neden oldu. Yaklaşık yarım saat süren yağış sonrası 6’sı büyükbaş 5’i küçükbaş olmak üzere 11 hayvan telef olurken birçok ekili tarım arazisi de zarar gördü. 

Köye ulaşan Bayburt İl Özel İdaresi ekipleri 4 iş makinesi ve 8 personelle selin meydana getirdiği tahribatı temizledi. Çalışmalar kapsamında vidanjör yardımı ile evlerden ve ahırlardan sular boşaltıldı. 

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Yazıbaşı Köyü’ne giderek, afetzede vatandaşlara yapılan 35 bin liralık destek ödemesinin yanı sıra hayvanları telef olan Salih Kara’ya 6 büyükbaş, Muzaffer Budaklı’ya ise 5 küçükbaş hayvanı teslim etti.

“DEVLETİMİZ BÜYÜK DESTEK VERDİ”

Vali Epcim, “Bu afetin zararlarını karşılama noktasında devletimiz büyük destek verdi. Burada 6 büyükbaş hayvanı Behlül amcamıza teslim edeceğiz, 10 kadar da küçükbaş hayvanı diğer afetzede vatandaşımıza teslim edeceğiz. Bunun mutluluğu ve gururu içerisindeyiz” dedi.

Hayvanlarını teslim alan afetzedelerde devlet erkanına teşekkür ederek dualarını esirgemediler. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.