Batman Valiliği Anız Yangınlarını Önlemek İçin Toplantı Yaptı

Batman Valiliği Anız Yangınlarını Önlemek İçin Toplantı Yaptı
REKLAM ALANI
26.09.2020
165
A+
A-

Batman Valiliği ve Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı işbirliği ile anız yangınlarını önlemek amacıyla toplantı düzenlendi. Bilindiği üzere Batman Valisi Hulusi Şahin bu konuda sert açıklamalar yapmıştı.


Anız yangınlarını önlemek amacıyla düzenlenen toplantıya katılmak üzere Silvan ilçesine giden Vali Hulusi Şahin; toplantından önce ilçe kaymakamlığına yeni atanan Kaymakam Ömer Faruk Çelik’i ziyaret ederek, yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.  Silvan ilçesi Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Batman oda başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum yöneticileri ile merkez köylerin muhtarları, Silvan ilçesinin kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları ile çiftçiler katıldı. 


Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin AYDİŞ’in anız yangınlarının doğaya, insan sağlığına, yaban hayvanlarına ve toprağa verdiği zararlara ilişkin yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından Silvan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ve Batman Valisi Hulusi Şahin birer konuşma yaptı. 


Son günlerde ilçede yaşanan anız yangınları nedeni ile gerçekleştirilen toplantıda Silvanlı çiftçilere uyarıda bulunan Valimiz, anız yakan çiftçilere en sert şekilde cezai müeyyidelerin uygulanacağını ifade etti.  Konuşmasında ilçede yaşanan anız yangınları sonrası Batman’da oluşan hava kirliliğini manşet yapan Batman yerel gazetelerinin haberlerine dikkat çeken Valimiz, “Bir gazetemiz ‘Komşunun zulmü’ diyor, diğer gazetede ise ‘Dumanınızda boğulun’ diyor. Bugün nahoş bir konu için bir araya geldik. Fakat hep birlikte el birliğiyle, güç birliğiyle bir duruş gösterirsek bu meseleyi çözüp, çok daha güzel günlerde bir araya gelebiliriz” diye konuştu.  Silvanlı çiftçilerden anız yangınları konusunda seferberlik beklediklerini ifade eden Vali Şahin, “Jandarma komutanımız da burada, onlar da gereken  çalışmayı yapacak. Bundan sonra her cepheden anızla mücadele edeceğiz. Vicdanı olanın vicdanına hitap edeceğiz, ahlakı olanın ahlakına hitap edeceğiz, olmayanlara da arkadaşlarımız en sert cezayı uygulayacaklar” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.