Barcelona’da sokak savaşı varken Arda Turan neredeydi?

Barcelona’da sokak savaşı varken Arda Turan neredeydi?
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.10.2017
223
A+
A-

Geçtiğimiz hafta içi biliyorsunuz İspanya’nın Katalonya bölgesinde referandum meselesi vardı. Adamlar ‘Haklarımızı ihlal ediyorsunuz?’ iddiasıyla özerklikten çıkmak için referandum yapmak istediler ama İspanya ‘Olmaz’ diyerek müdahale etti.

Müdahalenin sonucunda sokaklar karıştı, olaylar çıktı.

Ulusal bir gazetemizin köşe yazarı “Barcelona’da bu acı yaşanırken Arda Turan ne yapıyordu?” sorusunun cevabını taşımış köşesine.

Arda Turan olayların olduğu gün bir eğlence kulübünden diğerine giderek geçirmiş. Yani kendi hayat tarzına göre eğlenerek geçirdiğini yazarak milli futbolcuyu; üzülmek, kendisini dağlara taşlara vurmak yerine eğlendiği için eleştiriyor.

Evet belki, yazar kendi düşünce ekseninde haklı olabilir.

Lakin bana göre, BANA NE?

Arda Turan’ın veya bir başka ismin, Katalonya’nın referandum istemesi nedeniyle çıkan olaylara üzülmesi çok aşırı bir lüks.

Neden mi?

Hemen dibimizde benim kendi bölgemi ilgilendiren, benim kendi toprak bütünlüğümle direkt ilgilendiren IKYB referandumu olmuş.

Ne yapacaktık karalar mı bağlayacaktık İspanya olayları için?

Yok eğer, mesele Arda Turan orada futbol oynuyor o nedenle bu olaya müdahil olmalı derseniz, o zaman aşağıda bulunan fotoğrafla cevap verip konuyu kapatmadan AB’nin bu konudaki fikrini belirtmek isterim.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, perşembe günü yaptığı açıklamada Katalonya’daki referandumu yasa dışı olarak niteledi.

Arda Turan eğer benim ülkemi direk ilgilendiren bir konuda sessiz kalırsa o zaman olaylar değişir.

12 Nisan 2009… Roberto Carlos ile Lincoln çıkan olayları bu şekilde izleyerek tutumlarını göstermişti.

Korkunun ecele faydası yok öyle veya böyle rant nedeniyle parçalanacaksınız.

**

Beyaz adamdan terörist mi olur hiç!

ABD’de bir konser sırasında terör olayı yaşandı ve 59 kişi ölürken 500’den fazla kişi yaralandı. Yaralıların kalan ömrü varsa zaten yaşarlar, o kısım yaratanın bildiği bir durum beni ilgilendirmiyor.

İlk anlarda son dakika olarak teröristin DAEŞ mensubu olduğu bilgisi verilirken sonra DAEŞ ile bağlantısı olmadığı söylenerek bu iddia yalanlandı.

Tam burada başlıyor yazının ikinci bölümünün konusu.

DAEŞ’li olduğu iddia edilen terörist için neden sonra HAYIR denildi.

Bu ABD’nin FBI yetkililerinin başına saksı mı düştü ki böyle bir saldırıyı Müslümanlar’a yıkmak varken neden iddiayı yalanladı.

Kim bilir belki Beyaz Saray yönetimi ile FBI arasında bizim göremediğimiz bir kavga vardır.

Neden mi kavga olsun?

ABD Başkanı Donald Trump göreve geldikten kısa bir süre sonra Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey’i görevden almıştı.

Sonrasında ABD basını bu terörist hakkında adeta aklama gayretine düştü.

Bu aklama durumu aklınıza buna benzer bir soruyu getirdi mi?

Hadi ben yardımcı olayım.

24 Mart 2015 tarihinde bir uçak düşmüş ve 150 kişi ölmüştü. Bu pilot Alman’dı. Müslümanlar’a yıkacak bir durum olmayınca yetkililer sevgilisi ile kavga etmiş, depresyona girmiş, ilaçlar kullanıyormuş gibi ipe sapa gelmez açıklamalarla olayı kapatmaya çalışmıştı.

Yani düzenli kontroller yapılmamış, şizofren olduğu bilinmemiş falan filan bu adam 150 kişinin olduğu uçağı dağa bilerek çakınca adamın depresyonda olduğu ortaya çıktı.

Al işte kuyruğu başından ayrı oynayan bir yalan…

  • Yarın hafta başı, bakmayın siz #Pazartesi sendromu yalanlarına falan enerji dolu hayırlı bir haftamız olsun şimdiden.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.