Bakan Kasapoğlu, Merve’ye Verdiği Sözü Tuttu

Bakan Kasapoğlu, Merve’ye Verdiği Sözü Tuttu
Yayınlama: 09.04.2022
A+
A-

“Kız çocuklarının kaderini değiştireceğim” sözleriyle gündeme gelen 14 yaşındaki hentbol oyuncusu Merve Akpınar’la Şanlıurfa’da buluşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni salon müjdesini verdi.

Şanlıurfalı 14 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar, Ankara’da ilk kez bir hentbol salonunda antrenman yaptıktan sonra duygularını gözyaşlarıyla anlatmıştı.

Merve Akpınar, “‘Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın’ diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ sözü verdim” demişti.

Şanlıurfa’da toprak sahaya çizgiler çekerek hentbol oynayan Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Merve Akpınar, açıklamalarıyla büyük yankı uyandırmış, birçok kurum, kuruluş ve kişi Merve’ye destek olmak için seferber olmuştu.

BAKAN KASAPOĞLU, AÇILIŞTA MÜJDEYİ VERDİ

Haberin yayınlanmasının ardından Bakan Kasapoğlu da Merve Akpınar’ı aramış, tesis ve ihtiyaçlar noktasında ne gerekiyorsa bir ağabeyleri olarak her zaman yanlarında olduğunu belirtmişti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, açılış ve programlara katılmak üzere geldiği Şanlıurfa’da merkez Karaköprü ilçesinde yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzunun açılışını yaptı. 

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının ardından sahneye, geçen yıl Türkiye Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak gittiği Ankara’da toprak sahada antrenman yaptıklarını anlatan konuşmasıyla dikkati çekip, büyük destek gören Merve Akpınar’ı çıkardı.

Merve’nin kendilerinden istediği spor sahası talebini de görüştüklerini anlatan Bakan Kasapoğlu, “Merve’nin ve arkadaşlarının istediği salon imkanını ve hentbol ile ilgili alt yapıyı da Şanlıurfa’mıza kazandıracağımızın müjdesini sizinle paylaşmak istiyorum. Merve için, arkadaşları için ve gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.