Bağcılar’ın 2018 yılı Faaliyet Raporu kabul edildi

Bağcılar’ın 2018 yılı Faaliyet Raporu kabul edildi
Yayınlama: 13.04.2019
A+
A-

Bağcılar Belediyesi 2018 Faaliyet Raporu, belediye meclisinde düzenlenen toplantı sonucunda meclis üyeleri tarafından onaylandı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yenilenen Bağcılar Belediye Meclisi nisan ayı olağan toplantısını ve aynı zamanda 2019 2024 döneminin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis 1. Başkan Vekili Necati Kahraman’ın sunumuyla gerçekleşen toplantıda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sözlerine “1992’de kurucu belediye başkanımız Feyzullah Kıyıklık abimden itibaren emeği geçen bütün meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Rahmeti Rahmana kavuşanlara da Rabbimden rahmet diliyorum” ifadeleriyle başladı.

“Türkiye’de kent konseyinin çıkış noktası Bağcılar’dır”

Kentsel dönüşümden eğitim alanındaki atılımlara kadar Bağcılar Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan Çağırıcı, şunları söyledi: “Mutlu ve huzurlu toplum diye yola çıkmıştık. İnşallah yeni dönemde bunu daha ileri bir noktaya taşımak istiyoruz. 7/24 zaman ve mekan sınırı olmadan hemşehrilerimize hizmet vermenin onurunu yaşıyoruz. Dijital ve şeffaf belediyecilikte Türkiye’de bir numara olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Tüm evraklarımız ve işlemlerimiz bilgisayar üzerinden anında yapılıyor. İstişare kültürü de bizim için çok önemli. İstişare kültürü daha sonra Bağcılar’ın kent konseyi olarak kanunlaştı. Türkiye’de kent konseyinin çıkış noktası Bağcılar’dır. Sizlerden ricam bu dönemde kent konseyini çok aktif olarak çalıştıralım. Dışarıdan farklı fikirlerin gelebilmesi için buranın aktif olarak çalışması gerektiğine inanıyorum. 27 yıldır tevazu, samimiyet ve gayretle gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini sergilediğimize inanıyorum. Hiçbir düşünceyi ve fikri ötekileştirmedik. Bağcılar’daki kardeşliğimizi ülkemizin dört bir tarafında hatta farklı partilerdeki belediyelere de destek vererek, yardım ederek sürdürdük. Yine sürdürmek istiyoruz”

Bütçe gerçekleşme oranı yüzde 98 olarak açıklandı

Açılış konuşmasının ardından toplantıda 2018 yılı faaliyet raporu da görüşüldü. 2018 yılı gelir ve gider bütçesinin gerçekleşme oranının yüzde 98 olduğunu belirten Başkan Çağırıcı, ortaya konulan bu başarıyı aynı kararlılıkla yeni dönemde de devam ettireceklerini söyledi. Bütçe gerçekleşme oranının yüzde 98 olarak açıklaması, meclis üyeleri tarafından alkışlandı. Toplantı sonrası Bağcılar Belediyesi 2018 Faaliyet Raporu oylama sonucu kabul edildi. Öte yandan Başkan Çağırıcı, Mayıs Ayı olağan meclis toplantısının Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda yapılmasını istedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.