Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, genel sekreter oldu

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, genel sekreter oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.04.2019
2.052
A+
A-

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter oldu.

Samsun’un Bafra ilçesinde Kaymakam Ali Fuat Türkel’in Şişli Kaymakamı olarak atanmasının ardından yerine 2018 tarihinin Kasım ayında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığında görev yapan Ahmet Adanur getirilmişti.

Yaklaşık 2 buçuk yıl Cizre Kaymakamı olarak ve 1 yıldır da Cizre Belediye Başkan Vekili olarak görev yapan Ahmet Adanur Ankara Mahalli İdareler Daire Başkanlığına tayini çıkmasından dolayı buradaki görevine 08 Eylül 2017 tarihinde veda etmişti. Ardından Bafra Kaymakamı olarak ilçeye atanan ve 5 ay gibi kısa bir süre ilçede görev yapan Ahmet Adanur Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Genel sekreter olarak görev yapacak.

AHMET ADANUR KİMDİR?

Trabzon’un Yomra İlçesinde doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da, yükseköğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Askerlik görevini 2001 yılında Ağrı ilinde yedek subay olarak yaptı. Ahmet Adanur; 2005 yılında Denizli’de Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakam Adanur; 2015 – 2017 yılları arasında Cizre Kaymakamlığı görevinde bulunmuş ve İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kayyum atama kararı sonucunda 17 Kasım 2016 tarihinden itibaren de aynı zamanda Cizre Belediye Başkanvekili olarak da görev yapmıştı. Kaymakam Adanur; İçişleri Bakanlığının 2017/345 sayılı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile yılında Cizre Kaymakamlığı ve Belediye Başkanvekilliğinden Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına getirilmişti.

Samsun Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.