Aydın’da Fahiş Fiyat Denetimlerinde İki Firma Hakkında Yasal İşlem Yapıldı

Aydın’da Fahiş Fiyat Denetimlerinde İki Firma Hakkında Yasal İşlem Yapıldı
REKLAM ALANI
30.04.2022
16
A+
A-

Valilik koordinesinde Aydın’da stokçuluk, fahiş fiyat ve etiket denetimlerinde 4 bin 91 firma incelenirken, iki firmaya fiyat etiketine aykırı uygulamaları dolayısıyla idari para cezası verildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da bazı firmaların serbest piyasa koşullarına aykırı hareket ettiği iddiasıyla Vali Hüseyin Aksoy’un talimatıyla denetleme başlatıldı.

Bu çerçevede 12-29 Nisan tarihleri arasında Aydın Valiliği koordinesinde Ticaret İl Müdürlüğü ve ilçe kaymakamlıklarca haksız fiyat artışı ile ilgili bin 317 firma, 7 bin 624 ürün, fiyat etiketi ile ilgili bin 364 firma, 8 bin 71 ürün, hal denetimi ile ilgili 36 firma ve 207 ürün, stokçuluk ile ilgili bin 374 firma ve 7 bin 830 ürün denetlendi. Fiyat etiketlerinin uygun olmadığı tespit edilen iki firmaya idari para cezası verildi.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Valiliğimizce yapılan denetimlerde stokçuluk ve fiyat spekülasyonu hususunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Haksız fiyat artışı ve stokçuluğun önlenmesine yönelik ilimizde yapılan denetimler günlük olarak devam etmektedir” denildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.