Aydın’da En Çok Yatırım Sağlık Hizmetlerine

Aydın’da En Çok Yatırım Sağlık Hizmetlerine
REKLAM ALANI
04.10.2021
54
A+
A-

Aydın İl Koordinasyon Kurulu toplantısına başkanlık eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 2021 yılında en çok yatırım yapılan sektörün sağlık hizmetleri olduğunu belirtti.

Aydın İl Koordinasyon Kurulu’nun 2021 yılı 4. Dönem Toplantısı, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleşti.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilen yatırımlar değerlendirildi. 

YATIRIMLARIN SEKTÖRLERE GÖRE DAĞILIMI

Aydın genelinde 2021 yılında uygulanan 352 projeden 51’inin tamamlandığını ifade eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, geriye kalan 301 adet projenin de 200 adedinin devam ettiğini,, 34 adedinin ihale aşamasında olduğunu, 3 adedinin tasfiye edildiğini, 64 adedine ise çeşitli nedenlerden dolayı başlanamadığını belirtti.

Yatırımcı kuruluşlarca 2021 yılında yapılan harcamaların sektörlere göre dağılımına bakıldığında, ilk 3’te yer alan sektörler sıralamasıyla sağlık hizmetleri 158 milyon 602 bin TL harcamayla birinci, ulaştırma-haberleşme 153 milyon 701 bin TL ile ikinci, diğer kamu hizmetleri 96 milyon 771 bin TL harcamayla üçüncü sırada yer aldı. 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞMA

Yatırımların gerçekleşmesi konusunda çalışma gösteren tüm kurumlara teşekkür eden Vali Hüseyin Aksoy, hedefe ulaşmak için birlik beraberlik içinde çalışılacağına dikkati çekti.

Vali Aksoy, her zaman olduğu gibi yatırımların gerçekleşmesinde, halka hizmet verilmesinde Aydın’daki kamu kurumları ve özel sektörün birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışarak hedeflerine ulaşacaklarına inandığını belirterek, şunları söyledi:

“Önemli bir sorun ve darboğazla karşılaşıldığında mutlaka ilgili kurumların diyalog halinde, iyi niyetli ve çözüm odaklı olarak davranmalarını, çözülemeyen herhangi bir sorun olduğu takdirde en kısa sürede Valiliğimize bildirmelerini istiyorum. İlimizin gelişmesi ve kalkınmasında çaba gösteren, çalışan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” 

Vali Aksoy’un açılış konuşmasının ardından kurum temsilcileri, kurumlarıyla ilgili yatırımlarda gelinen son noktaya ilişkin sunum gerçekleştirdi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.