Avcılar Eski Belediye Başkanı Toprak Tutuklandı

Avcılar Eski Belediye Başkanı Toprak Tutuklandı
Yayınlama: 05.04.2022
A+
A-

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen “ihaleye fesat karıştırmak” ve “resmi belgede sahtecilik operasyonlarında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Avcılar eski Belediye Başkanı Handan Toprak’ın da aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’ın da aralarında bulunduğu 21 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliyede savcılığa çıkarılan Handan Toprak’ın da aralarında bulunduğu 11 şüpheli tutuklama, 10 şüpheli ise adli kontrol tedbiri istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.

Hakimliğe çıkarılan Handan Toprak ve 7 aktif belediye personelinin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli tutuklandı, 10 şüpheli haklarında adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcılar Belediyesi’nin geçmiş dönemdeki birçok ihalesinde, “ihaleye fesat karıştırmak” ve “resmi belgede sahtecilik” olaylarını gerçekleştirerek, kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen ve aralarında eski Belediye Başkanı Handan Toprak ile 15 belediye çalışanının da bulunduğu 27 şüpheli hakkında 1 Nisan’da gözaltı kararı vermişti.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Ankara, Antalya, Balıkesir ve Tekirdağ’da düzenledikleri eş zamanlı operasyonda 21 şüpheliyi yakalamıştı.

Diğer 6 şüphelinin de Aralık 2021’de düzenlenen benzer bir operasyonda tutuklandıkları anlaşılmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.