Assos’ta Düşen Kaya Parçaları İçin Önlem

Assos’ta Düşen Kaya Parçaları İçin Önlem
Yayınlama: 23.09.2021
90
A+
A-

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sınırlarındaki Assos bölgesinde devam eden çalışmalarının projesine uygun olarak sürdüğü ve oteller bölgesine düşen kaya parçaları için önlem alındığı açıklandı.

Bazı basın yayın organlarında Assos’ta yapılan çalışmalarla ilgili çeşitli haberlerin yer alması üzerine Çanakkale Valiliği, devam eden düzenlemelere ilişkin bilgi verdi.

Bölgedeki çalışmanın kaya parçalarının oteller bölgesine düşmesi üzerine başlatıldığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Assos Antik Limanı’nda tesislerin üzerine daha sonra da yola düşen büyük kayaların insanların can ve mal kaybına neden olmaması için AFAD tarafından ‘Assos Antik Liman Kaya Düşmesi Islahı Projesi’ hazırlanmış ve bölge afet bölgesi ilan edilmiştir. Hazırlanan rapor Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanarak çalışmalara başlanmıştır. 

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ 

Çalışmanın amacı bölgenin gözde turizm merkezlerinden biri olan Assos Antik Limanı ve turistik tesislerin daha değerli hale getirilerek marka değerinin artırılması ve düşen kayaların engellenerek insanların can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır. Çalışmalar projesine uygun olarak müze personelinin gözetiminde devam etmektedir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.