“Aşısız Eleman Çalıştırmayın” Çağrısı

“Aşısız Eleman Çalıştırmayın” Çağrısı
REKLAM ALANI
01.08.2021
75
A+
A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işyerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildiğini bildirdi.

Türkiye’de koronavirüse karşı uygulanan aşı sayısı 73 milyonu aşarken, aşı yaptırmayanlarla ilgili kısıtlamalar da gündeme geliyor.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işyerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildiğini açıkladı.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, hazırladıkları genelgeyle 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 200 odaya, aşıya duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını kaydetti.

YENİDEN KAPANMA ENDİŞESİ

Ülke genelinde hızla artan vaka sayıları ve delta varyantının baş göstermesi nedeniyle aşı olmanın önemine işaret eden Palandöken, yükselişe geçen vaka sayılarının esnaf ve sanatkar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturduğunu vurguladı.

Palandöken, esnafın yeni bir kapanmaya tahammül edemeyeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve işyerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdik. Genelgede maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilere ‘HES kodu’ ile aşı sorgulamasının yapılması hususu da yer alıyor.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.