Aşı Karşıtlarına İstanbul’da Miting İzni

Aşı Karşıtlarına İstanbul’da Miting İzni
REKLAM ALANI
09.09.2021
114
A+
A-

İstanbul Maltepe’de aşı karşıtlarının 11 Eylül’de düzenleyeceği mitinge, “Kaymakamlıktan izin çıkmadı” iddiasına İstanbul Valiliği’nden yalanlama geldi. Valilik, “Mitinge izin verildi, gerekli emniyet ve tedbirler alınacaktır” açıklaması yaptı.

Anadolu Birliği Partisi, “Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor” çağrısı ile Maltepe Miting Alanı’nda Alanı’nda 11 Eylül Cumartesi günü miting yapılması talebiyle İstanbul Valiliği’ne başvuruda bulundu. 

Başvuru valilik tarafından kabul edildi. Söz konusu mitinge Maltepe Kaymakamlığı’ndan izin çıkmadığı iddia edilmişti.

“BAŞVURU, UYGUN GÖRÜLDÜ”

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Anadolu Birliği Partisi tarafından, ‘Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor’ çağrısı ile ilimiz Maltepe ilçesi Maltepe Miting Alanı’nda 11 Eylül 2021 Cumartesi günü 15.00-18.00 saatleri arasında bir açık yer toplantısı düzenlenmek istenildiği, Valiliğimize sunulan 08.09.2021 tarihli dilekçenin tetkikinden anlaşılmıştır.

Bahse açık yer toplantısı talebi ilgili genelgeler ile Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen kurallara riayet edilmesi kaydıyla uygun görülmüş olup, belirtilen yer, tarih ve saatlerde gerekli emniyet tedbirlerinin alınacağı hususunda bilgi ve gereğini rica ederiz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.