“Arıcılarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

“Arıcılarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”
Yayınlama: 14.08.2021
A+
A-

Erzincan Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen bal hasadı programına katılan Vali Mehmet Makas, her zaman arıcıların yanlarında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, arıcılığın yoğun olarak yapıldığı ve Türkiye’nin en kaliteli ballarının üretildiği Erzincan’da 99 bin 878 adet arılı kovan varlığı bulunduğunu ifade etti.

Vali Makas, “Erzincan, zengin bitki örtüsü ve endemik bitki türleriyle öne çıkmakta ve arıcılık sektörü için son derece uygun bir bölgedir. 2020 yılında bin 697 ton balın üretildiği Erzincan’da, her zaman arıcılarımızın yanında olduk. Bundan sonra da her zaman arıcılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bal hasadı törenine Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Salih Aksu, Erzincan İl Özel İdare Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Arıcılar Birliği Başkanı Rahmi Özendi, resmi kurum amirleri ve birlik üyeleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.