Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştırıldı

Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştırıldı
REKLAM ALANI
22.08.2021
189
A+
A-

Batman’ın Sason ilçesinde aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı.

Sason Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Vali Hulusi Şahinin katılımıyla ilçeye bağlı Kaşyayla Köyü’nde yaşayan ve aralarında husumet bulunan Acet ve Haykır ailenin barıştırılması için barış yemeği verildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Vali Şahin, toplum hayatının, örf, adet, gelenek, görenek ve hukuk gibi bir takım kuralları olduğunu söyledi.

“HAYIRLI BİR İŞ İÇİN BURADAYIZ”

Bu kuralların toplum hayatının gerekleri olarak ortaya çıktığını belirten Vali Şahin, “İnsanın yaradılışından bu yana diğer insanlarla arasındaki sorunları çeşitli yollarla çözüme kavuşturdu. Bazen gelenek göreneklerle, bazen büyükler aracıyla, bazen de hukuka başvurarak aramızdaki sorunları hallediyoruz. Bazen de istenmeyen olaylar meydana gelebiliyor. Bu köyümüzde yaşanan olayın ardından iki aile arasından meydana gelen husumetin büyümemesi ve çok hayırlı iş için bugün burada bir aradayız” dedi.

Şahin, ailelerin barışarak husumeti sona erdirmesinden memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Barış yemeğine Sason Kaymakamı Samet Serin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Madenüs, İlçe Emniyet Amiri Muhammet Aydemir, kanaat önderleri ve aileler katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.