“Annelerin Kararlılığı, Terör Örgütlerini Çökertecek”

“Annelerin Kararlılığı, Terör Örgütlerini Çökertecek”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.01.2022
44
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden birirnin daha evladına kavuşacağını duyururken, “Annelerin cesareti ve kararlılığı, tüm terör örgütlerini çökertecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Diyarbakır’da 870 gündür devam eden evlat nöbetinde bu yılın ilk güzel haberi, evlat nöbetinde 34’üncü buluşma. Diyarbakır aileleri arasındaki Yıldırım ailesi de evladına kavuşuyor. İnşallah devamı gelecek. Annelerin cesareti ve kararlılığı, tüm terör örgütlerini çökertecek” değerlendirmesinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan açıklamada ise Bakanlık koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yürütülen ikna çalışmalarıyla PKK terör örgütünden kaçan bir örgüt mensubunun daha bugün güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Açıklamada, teslim olan örgüt mensubunun ailesinin 870 gündür Diyarbakır’da devam eden evlat nöbetindeki aileler arasında bulunduğu belirtildi.

Sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda, 1 Ocak 2022’den itibaren teslim olan örgüt mensubu sayısının 5’e yükseldiği aktarılan açıklamada, evlat nöbetinde 34’üncü buluşmanın gerçekleşeceği kaydedildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.