“Annelerin Haykırışları Dicle’nin Kuzularının Örgüte Kaptırılmayacağının Beyanıdır”

“Annelerin Haykırışları Dicle’nin Kuzularının Örgüte Kaptırılmayacağının Beyanıdır”
Yayınlama: 14.12.2021
107
A+
A-

Hazro Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Salih Sak, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Salih Sak, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Onların haykırışları, tüm topluma aşıladıkları cesaret artık Dicle’nin kuzularının örgüte kaptırılmayacağının beyanıdır.” şeklinde konuştu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı evlat nöbeti 834’üncü gününü de geride bıraktı. 

Ellerinde Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla Kaymakam Sak’ı karşılayan aileler, evlatlarının nasıl dağa kaçırıldığını anlattı, terör örgütü PKK ile HDP’ye tepkilerini dile getirdi.

Kaymakam Sak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyarbakır annelerinin yanında olduklarını ifade etmek için geldiklerini, ailelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun selamlarını getirdiğini belirtti.

“ONLARIN SABRI, CESARETİ SAYESİNDE BU ÖRGÜT BİTECEK”

Ailelerin bu eylemleri ile diğer annelere de cesaret aşıladığını ifade eden Sak, “Bugün terör örgütüne katılım sıfır noktasına yaklaştıysa bunda onların emekleri, payları çok büyük. Onların cesareti, sabrı sayesinde bu örgüt bitecek. Belinin kırıldığı, az kaldıkları doğrudur. Yakında bittiğini de göreceğiz inşallah.” dedi.

Sak, eylem yapan bazı ailelerin evladına kavuştuğunu hatırlatarak, bunların devamının da geleceğini aktardı.

Bütün ailelerin çocuklarına kavuşmasını heyecanla beklediklerini dile getiren Sak, şunları kaydetti:

“Diyarbakır anneleri burayı terk etmeyecek. O kararlılığı onlarda gördük. Diyarbakır annelerinin, babalarının gözyaşlarını gördük ama gözyaşlarının arkasında çok ciddi bir kararlılık, büyük bir cesaret var. Terör örgütünü de işte bu bitirecek. Teröristlerle mücadelemizi kahraman kolluk kuvvetlerimiz layıkıyla yapıyorlar. Teröristle mücadeleyi çok güzel yapıyorlar. Terörle mücadeleye Diyarbakır annelerinin de önemli katkısı oldu. Psikolojik olarak çökerttiler, terör örgütünü ve arkasındaki destekçilerini. Onların haykırışları, tüm topluma aşıladıkları cesaret artık Dicle’nin kuzularının örgüte kaptırılmayacağının beyanıdır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.