Amasya’da “Üretim ve İstihdam” Artışı Sevinci

Amasya’da “Üretim ve İstihdam” Artışı Sevinci
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.01.2022
43
A+
A-

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Merzifon ile Suluova Tarıma Dayalı İhtisas (TDİ) Besi Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) genişletilmesi projelerinin, 2022 yatırım programına alınmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Masatlı, Valilik’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Merzifon OSB’ye 40 milyon lira, Suluova TDİ Besi OSB’ye 26 milyon lira olmak üzere toplamda 66 milyon liralık bütçe ayrıldığını belirtti.

Merzifon OSB’de 66 firmanın faaliyet gösterdiği, son 1,5 yılda çalışan sayısının 4 bin 700’den 6 bin 400’e çıktığına işaret eden Masatlı, “Elektrik tüketimi de yüzde 25 artmış oldu. Hem üretim hem de istihdam artışı var. Yatırım programına alınan 144 hektarlık genişleme alanında 70 sanayi parseli bulunuyor. Bu alan tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde yaklaşık 9 bin kişiye istihdam sağlanmasını bekliyoruz.” dedi.

Suluova TDİ Besi OSB’nin, genişleme çalışmasının ardından Avrupa’nın en büyükleri arasına girmesini hedeflediklerini vurgulayan Masatlı, şunları kaydetti:

“Ülkemizin ilk Besi OSB’si olan Suluova TDİ Besi OSB, büyükbaş hayvancılıkta ülkemizin sayılı merkezlerinden olan Suluova’mıza ayrı bir değer katmaktadır. Sektörün büyük üreticilerine kırmızı et tedariki yapan Amasya’yı bölgemizin kırmızı et üretim merkezine dönüştürme hedefimizi ifade etmiştik. Hali hazırda 32 besi parseli ve 3 sanayi parselinde faaliyetlerini sürdüren OSB’mizin 62,5 hektarlık genişleme alanında 26 yeni besi parseli ve 2 sanayi parseli oluşturulması planlanmaktadır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.