Aksaray 7’den 70’e Okuyor

Aksaray 7’den 70’e Okuyor
REKLAM ALANI
20.02.2021
255
A+
A-

Aksaray Valiliğince kitap okumaya teşvik ve farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan kitap okuma Aksaraylılar tarafından ilgi görüyor.

Aksaray Valiliğince kitap okumaya teşvik ve farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan kitap okuma etkinliği büyük ilgi gördü.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun başlattığı kitap okuma etkinliği, her yaştan öğrenci, veli, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılım ile sosyal paylaşım platformunun en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Vali Aydoğdu, yaptığı açıklamada, okuma seferberliğine gösterilen ilgi ve bu konuda ortaya konulan çabanın çok önemli olduğunu söyledi.

Pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin yapılamadığını, bu noktada çocukların teknolojik cihazlara hapsolduğunu anlatan Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Okumak ruhu beslemektir. Gıda gibi okumaya ve kitaplara ihtiyacımız var. Burada çok önemli bir farkındalık ortaya koyduk. Hep beraber gerçekleştirdik bunu. Tüm kitapseverlere, kitap kurtlarına teşekkür ediyoruz. Bizim millet olarak okumak, bilgi toplumu oluşturup geleceğin muasır medeniyetleri arasında ilk sıralarda yer almak gibi bir zorunluluğumuz var. Bu, inanç değerimizin bir parçası, ilk emri oku olan dinimizin bize yüklediği vazifedir. Öğrenmek, öğretmek, iyi insan olmak, toplum içinde iyiliği yaymak, doğruluğu anlatma. Bir süreliğine verilen hayatımızı iyi olan, güzel olanla tamamlamak. İşte bu noktada her şey bilmekten, öğrenmekten yani okumaktan geçiyor.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.